KYK YURDUNDA ARTAN DEPREMZEDE KADINLARIN HASET KUTLANDI

AMASYA’da Odalık Bayezid Güven ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurdunda mütezayit depremzede 47 karı için 8 Mart Dünya Kadınlar günü programı düzenlendi.

Amasya Familya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün düzenlediği programa Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın eşi Esra Masatlı dahi katıldı. Masatlı, depremzede kadınlarla tek yegâne ilgilenerek, karanfil dağıtıp 8 Mart Acun Kadınlar gününü kutladı. Kahramanmaraş Elbistan’dan mevrut depremzede kadınlardan Kübra Bulut, ekşimsi tıpkısı Kadınlar Günü kutladıklarını söyleyerek, ‘Anlatılacak kadar değil, Allah’ım kimseye yaşatmasın. Düz ayağımızın altından kaydı gitti. Çocuklarla lacerem dışarı kaçtığımızı bilemedik. İnşallah aynı elan hakeza benzeri kıyamet yaşamayız. Bütün kadınların kadınlar haset mutlu olsun diye konuştu.

Vali Mustafa Masatlı’nın eşi Esra Masatlı birlikte, ‘Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tesit etmek amacıyla buradayız. Depremzede vatandaşlarımızla alay malay ekşimsi bir kadınlar haset yaşıyoruz. Devletimiz haddinden fazla dallı güllü, inanıyoruz ki bu yaraları bütün alay malay, dayanışma ruhu ile saracağız. Allah’ım ülkemize bir daha böyle acılar göstermesin dedi.

Share: