Kocaeli’de film kabil görüngü… Sahnede türkü söylerken kişi ahiret yolculuğu haberini aldı

Kocaeli’de film üzere fenomen… Sahnede ırlamak söylerken kişi ölüm haberini aldı

Sosyal medya hesabı çalınınca başına gelmeyen kalmadı

Ses sanatçısı Vedat Tertip:

“Hala benim öldüğümü sanan insanlar var. Ölmedim, yaşıyorum”

“Annemin sesi ağlayarak geliyordu, ‘Oğlum sen ölmedin mi?’ diyordu”

KOCAELİ – Türkiye’nin birçok ilinde hayalet düzlük 24 yaşındaki curcunalı sanatçısı Vedat Nizam’ın toplumsal iletişim araçları hesabı çalındı. Çalınan hesaptan evvel kaza geçirip alçak bakıma alındığı, müstacel kana ihtiyacı olduğu ve sonrasında üstelik öldüğü paylaşıldı. Tekirdağ’da konser verdiği tam annesinin ısrarlı araması ve ağlamasıyla durumu öğrenen Iğrıp, sahnedeyken kişi ölüm haberini almanın şokunu yaşadı.

Ankara’bile işlek ve Türkiye’nin bir nice değişik ilinde sahne düz patırtılı sanatçısı Vedat Dolap, filmlerde görülecek türden bir görüngü yaşadı. Beş Altı bölüm evvel 24 yaşındaki gürültülü sanatçısı Tekirdağ’bile konser verdiği sırada İnstagram hesabı çalındı. Hesabı araklayıcı özlük kendisini Vedat Dolap’ın menajeri adına tanıtıp paylaşımlar yapmaya başladı. Evvel Komplo’ın kaymakamlık geçirdiğini ve bati bakımda olduğunu duyurdu. Sonrasında internetten bulduğu tıpkısı kaza fotoğrafını, Vedat Uyum’ın kazasıymış üzere paylaştı. Hızını alamayan şahsiyet daha sonrasında üstelik Vedat Dek için acil zaman ihtiyacı olduğunu belirten aynı paylaşımda bulundu. Son noktayı ise Düzen’ın hayatını kaybettiğini ve cenazesinin Ankara Karşıyaka Mezarlığı’na defnedileceğini söyleyerek koydu.

Kendi ölümünün haberini sahnede aldı

Hesabının çalındığı ve üst üste paylaşımlar yapıldığı esnada Vedat Intizam ise Tekirdağ’da konser veriyordu. Alışılagelen şartlarda kendisinin sahnede olduğunu bildiği vakitlerde aramayan annesinin o dolaşma yoğun aradığını görünce, zinde şarkıcı telefona karşılık verdi. Annesinin ağlamasıyla durumun ciddiyetine vasıl Kumpas, aramaların de yoğun gelmesiyle soluğu polis merkezinde aldı. Yaşadığı durumu bildiren curcunalı sanatçısı, başvuruda bulunarak hesabını araklayan erkek evet de eşhas üzerine şikayetçi oldu. Sonrasında bire bir içtimai medya uzmanıyla anlaşan Oyun, hesabını ferasetsiz aldı. Hesaba Rize’den girildiği tespit edildi. 24 yaşındaki patırtılı sanatçısı Vedat Kapan, yaşadığı film kabilinden süreci anlattı.

“Ego ölmedim, yaşıyorum”

Yaşadığı süreci anlatan Vedat Tonga, bibi hayatta olduğunu bilmeyen insanlar olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz günlerde içtimai medya hesabım çalındı. Hesabımda benim adıma ‘Öldü’ denildi, öldüğüme dayalı paylaşımlar yapıldı. Onun öncesinde ‘Ben Vedat Uyum’ın menajeri Koray Erkay, Vedat Tertip gösterişli ayrımsız gidiş geliş kazası geçirdi, şu an güç bakımda, lütfen dualarınızı sakim etmeyin’ diyerek tıpkısı başlıkla başladı. Bundan 1 saat sonradan ‘Vedat Sistem’ın evgin kana ihtiyacı vardır’ denildi. 2 saat sonrasında dahi ‘Vedat Kapan elan aşkın dayanamadı, Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur, cümle sevenlerine duyurulur’ diyerek aynı paylaşım yapıldı. Bunun peşi sıra üstelik ‘Vedat Okus Pokus’ın cenazesi gün ortası namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir’ paylaşımını yaptılar. Tamamen hile veri. Benim sevenlerim, adam, bacanak ve akrabalarım ertesi dönüş Ankara’ya Karşıyaka Mezarlığı’na gittiler. Şu anda hala benim öldüğümü sanan insanlar var. Bu süreçte karakola gittim ve başvurumu yaptım. Sonrasında benzeri içtimai iletişim araçları uzmanıyla görüşüp anlaştım. Bin 800 TL ödedim ve tıpkı buçuk saat sonra hesabım olduğu kadar ansız makbuz. Hesaba girişlerin Rize’den yapıldığı, Rize’den birinin çalıp hesabı başka birine verdiği ortaya imdi. Bu konunun üzerinde duruyoruz. Tamam sevenlerime söylüyorum; ben ölmedim, yaşıyorum. Henüz evvel ayrıksı sosyal mecralardaki içtimai iletişim araçları hesaplarım birlikte çalındı. Semavi tik onaylı ayrımsız hesabım üstelik çalındı ama böyle tıpkı şeyle on paralık karşılaşmadım. Ki olduğunu bilmiyorum. Bozukluk böyle tıpkı şey yaptığını bilmiyorum. Kimseye bir zararımız bulunmayan, işimizde gücümüzdeyiz” dedi.

“Annemin sesi ağlayarak geliyordu, ‘Oğlum sen ölmedin mi?’ diyordu”

Olan bitenden sahnede konser verdiği sırada annesinin ısrarlı aramasıyla vukuf aldığını anlatan Katakulli, “Tekirdağ’dahi sahnedeydim. Sahnede uzun uzun annem aradı. Normalde sahnede olduğumu bildiği üzere aramazdı. Telefonu açtım, ‘Vedat’a verin telefonu’ dedi. Sesi ağlayarak geliyordu. ‘Anne benim’ diyorum, ‘Oğlum sen ölmedin mi?’ diyor. Benim bile daha olaydan haberim namevcut. O yüzden esprili bir şekilde, ‘Yok temel ölmedim, ruhum konuşuyor seninle’ dedim. Bilahare bayağı benzeri ağladığı üzere olayın ciddiyetine vardım. Telefonu kapatıp hesabıma antre yapmamla çıkmam aynı oldu, ‘Hesabınızdan çıkış belgesi yapıldı’ uyarısı geldi. Telefonu benzeri kenara koydum ve sonrasında aramalar yağmaya başladı. Ayrımsız telefonu kapatıyordum apayrı aynı telefonu açıyordum. Arz böylelikle karakola başvurdum. Sabaha büyüklüğünde dahi telefonum karakoldaydı” diye konuştu.

“Sürecin takipçisi olacağım”

Son namına şikayetinden dönmeyeceğini ve sürecin takipçisi olacağını tamlayan Kol, “Bu sürecin herhangi bir zaman arkasında olacağım. O kişinin bozukluk benimle uğraştığını, bozukluk benim hesaplarımı çaldığını bellemek istiyorum. Kim olduğunu sanmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Share: