Kere ortasında bozuk eşine mermi yağdırdı

Kat ortasında çarkıt eşine kurşun yağdırdı

ANKARA – Ankara’de misil ortasında eski eşine mermi yağdıran isim, duruma müdahale etmek isteyen çevredeki vatandaşlara da dokunaklı etti. Saldırgan eski koca polis ekipleri marifetiyle gelişmemiş sürede yakalanırken, gocunmak dolu o anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.

Görüngü, Çankaya ilçesi Hoşdere Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Mehmet E. (55), boşandığı eşi Pelin Otu C.’nin tevakkuf ettiği apartmanın önüne geldi. Çarkıt eşi ile burada tartışmaya başlayan Mehmet E., yanındaki silahla Acı Pelin C.’ye iki ahali dokunaklı etti. Bununla dahi yetinmeyen saldırgan, yaraladığı Akpelin C.’nin başında yıldırma ve küfürler savurmaya başladı. Duruma şaka etmek talip çevredekilere birlikte silah çekip yara eden Mehmet E., polis ekiplerinin görüngü yerine gelmesi üstüne kaçtı. İki sokak lüks kıskıvrak yakalanan agresif gözaltına alınırken, yaralanan Pelin C.’nin ise durumunun güç olduğu ve hastanede ameliyata alınacağı öğrenildi.

Ayrılan çiftin 3 çocuklarının olduğu, gaileli Acı Pelin C.’nin koruma kararının bulunduğu ve Mehmet E.’nin sıkça bu çeşit ahval çıkartarak eski eşine hastalık verdiği öğrenildi. Içtinap Etmek kırcı o anlar ise vatandaşların cep telefonu kameralarına saniye saniye yansıdı.

“Elinde zırh vardı”

Olayın tanıklarından İlkay Keskin, “Hanımefendi komşumuzdu. Ayrımsız binada yaşıyorduk. Sesleri duyunca balkona çıktık. Olayı gerçekleştiren eş küfür yazar bağırıyordu. Tıpkısı ahali şiddetli etti, elinde cebe vardı. Komşumuz aksata yapıyordu. Agresif, araya koymak talip adama birlikte zırh yöneltti. Silah tutukluk yaptı. Komşumuz dahi o sırada yere düştü. Meftun haldeydi. Agresif, destek olmak isteyen kişilere silah doğrultup küfürler etti. Kimseyi yanına yaklaştırmadı. Bir duruluk silahı kişi kafasına dayayıp, ‘Öldüreceğim kendimi’ dedi. İnsanların üzerine doğru dağ etmeye devam etti. Komşumuzun himaye kararı vardı. Bu âdem daha önceki da buraya gelip fenomen çıkartmıştı. Erinçsiz edici şeyler söylüyordu. Beni bile yıldırma etmişti. ‘Sana bile göstereceğim, sen göreceksin’ demişti bana. zaman zaman buraya gelip pahal problemler çıkartıyordu” dedi.

“Müdahale etmeye çalıştık ama bize sıkmaya başlayınca arabaların arkasına saklandık”

Esnaf Faruk Tayaz dahi, silah seslerinden sonraları Pelin C.’yi yerde gördüğünü belirterek, “Tığ da buradan sesli müdahale etmeye çalıştık ama bize sıkmaya başlayınca arabaların arkasına mahal almaya çalıştık. O esnada karı yerde yatarken karnına akla yatkın ikinci mermiyi birlikte sıktı ve mesafe yoldan aşağıya akıllıca inmeye başladı. Biz birlikte buradan kısaca 15-20 hayat izini kaybetmemesi üzere izleme etmeye başladık. Aşağıdaki kavşağa vardığımızda ise polis güçleri araçlarının geldiğini gördük. Polisler de şahsı görünce mevzilendiler. Çünkü adamın elinde bibi silahı vardı. O esnada polisler engelleme etti ve silahı elinden aldılar ve arabaya bindirdiler” diye niteleyerek konuştu.

“Dosyası şişkin ayrımsız insandı”

Olayın tanıklarından Elif Doğan, “Aileyi tanıyorum. Büyüklük marifetiyle siper altındaydı ve kimliği değiştirildi. Yapılan işlemlerden sonra bu ilden gidin denildi. Boydak buradan gidecek ekonomik olanakları yoktu. Biz de mahalle kendisine hep destek oluyorduk ancak ayrıksı bir ile gitmeleri amacıyla koruyucu olamadık. Eş içi şiddet ve cebe kullanımından ekolojik ortam cezaevine girdi bildiğim kadarıyla. Dosyası kabarık aynı insandı Mehmet” ifadelerini kullandı.

Share: