Karı Kooperatifleri projelerini Salihli’de değerlendirdi

Manisa ili ve ilçelerinde zindelik tay tay arabası eş kooperatifleri kıymetlendirme toplantısı Salihli’dahi yapıldı.

Salihli Eş Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin aile sahipliği yaptığı derinti, Salihli Belediyesi Bizim Karı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Programın küşat konuşmasını fail Salihli Kadın Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi Başkanı Mısır Yasemini Ademoğlu, toplantıya katılan eş kooperatifleri üyelerine hayırlı geldiniz diye niteleyerek üreten kadınları kooperatif çatısı altında buluşturan ve kendilerine her ant destek olan Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya tüm üyeler yerine teşekkürname etti.

Toplantıda konuşan Belediye Reisi Zeki Kayda, üretime katkı sağlayan parçalanmamış kadınlara emeklerinden etraf teşekkür etti. Komutan Kayda, ” Herhangi Bir alanda liyakatli olan üretken kadınlarımızı, yetiştirdikleri ürünleri ve ahali emeklerini değerlendirip ocak bütçelerine katkı sağlamaları için Belediyemizin de eş olduğu kooperatif çatısı altında buluşturduk. Belediyemize ilgili Şişeleme Fabrikasını tamamen yenileyerek ortağı olduğumuz Salihli Avrat Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine tahsis ettik. Tarım ve Orman Bakanlığımız eliyle kooperatifimize armağan desteği çerçevesinde birlik araba teçhizat ve ekipmanları verilen Kurutma Tesisimizde kızıl kadınlarımız üretime başladı. Sizlerle bire bir arada olmaktan gurur duydum. Cümle kadınlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız” dedi. Konuşmaların peşi sıra Salihli Karı Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Mısır Yasemini Ademoğlu ile avrat kooperatifi üyeleri yoluyla Başkan Kayda’ya desteklerinden dünya hediye arz edildi.

Toplantıda, Manisa el ve kaza avrat kooperatiflerinin koordinasyon halinde çalışması ve kuma geliştirilebilecek projeler üstüne düşünce alışverişinde bulunuldu.

Kooperatifler toplantısına, Salihli Şehremini Zeki Kayda, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şubesi müessis Başkanı Mübeccel Kafkaslı, Salihli Karı Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yasemin Ademoğlu ile Manisa, MABEZ, Alaşehir, Turgutlu, Köprübaşı, Ahmetli, Sarıgöl, Soma ve Akhisar karı kooperatifleri üyeleri katıldı. – MANİSA

Share: