İzmit’te Yavru Ödül Market ile 2 Ayda 6 Titrem Atık Kavrayışsız Dönüşüme Kazandırıldı

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi yoluyla çocukları mankafa dönüşüme isteklendirmek için hayata geçirilen Yavru Ihsan Market Projesi ile 2 ayda 6 ton atık ferasetsiz dönüşüme kazandırıldı.

İzmit Belediyesi ve İzmit Site Konseyi ortaklığında çocukları idraksiz dönüşüme heveslendirmek için hayata geçirilen Yavru Dürü Market; Hacıhızır, Şirintepe, Çukurbağ, Gündoğdu, Yenişehir, Akmeşe ve Alikahya Fatih Mahalleleri’nde bakım vermeye devam ediyor. Çocukların sargı odağı olan Yavru Dürü Market’te hoşgörüsüz dönüştürülebilir atıklar toplanırken, çevreye ulama sunan çocuklara üstelik hediye adına kırtasiye malzemeleri veriliyor.

ÇINAR KURNAZ ENTEGRE EDİLDİ

Vatandaşlardan mevrut bati istek üstüne Ayazma Mahalle muhtarlığı ile Yahya Kaptan Hanımeli Firez Merkezi’nde birlikte Bala Bergüzar Market faaliyete geçirilerek vatandaşlardan atılmış alımına başlandı. Sürdürülebilir Kentler Birliği aracılığıyla de eş uygulama namına gösterilen Çocuk Bergüzar Market’e Çınar Kart’ın bütünleşmiş edilmesiyle Ev ve Şubat aylarında toplanmış 6 titrem dümbelek dönüşebilir gereç getirilirdi. Bu süre zarfında ise Çınar Kartlara 10.000 TL ödeme yapıldı.
Share: