Iğdır’da 7 sene geçmiş PKK’nın saldırısında şehit olan 13 polis anıldı

Iğdır’da 8 Eylül 2015’te Dilucu Çizi Kapısı’nda görevli polis güçleri memurlarını haiz midibüs ile koruma görevi fail aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce alarga kumandalı bombanın patlatılması sonucu martir sakıt 13 polis güçleri anıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünce, saldırının gerçekleştiği noktada düzenlenen törene, Ilbay ve Belediye Komutan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, Garnizon ve 5. Uç Küçümseme Komutanı Albay Ramazan Sedat Kafa, İl Uyanık Komutanı Albay Nejdet Yağız, Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, İl Inanma Müdürü Oğuzhan Yonca, gelgel amirleri, polisler, askerler, martir yakınları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın arkası sıra öğrenciler tarafından şehitlerin münezzeh geçmişinin anlatıldığı programda, Kur’an-ı Kerim okunup yakarış edildi.

Ilbay ve Belediye Başkan Vekili Sarıibrahim, burada yaptığı konuşmada, şehitlerin yeryüzü şanlı makama eriştiğini söyledi.

Türk devletinin bilcümle düşman odaklarına cebin Anadolu coğrafyasında gereğini yaptığını tabir fail Sarıibrahim, şöyle konuştu:

“Koskocaman Allah şahit olsun kim bu dönek saldırıyı bizlere eden, bu acıyı bu millete yaşatan, bu saldırının içerisinde bulunan bütün insanlara, devletimiz gerekeni yapacaktır. Bizler bu kalp ve düşüncelerle şehitlerimizi anıyoruz, ermiş emanetlerinin başımızın üzerinde sonsuz yerleri olduğunu ifade ediyoruz. Bu ermiş yurt toprağının üstündeki millete engel atfetmek talip, birbirimize düşürmeye muhannet üzücü odaklarının hepsiyle hem ülkenin süresince hem dışarıda gereğinden fazlasıyla savaşım edilmektedir. Bize bu gücü ve kuvveti veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, saygıdeğer Bakanımıza, bizimle beraber yürüyen hep düzenlilik güçlerimize, bize dualarıyla bindi veren bütün Iğdır halkına tükenmez saygılarımı sunuyorum.”

Yâd programı, katılımcıların saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bırakması ve şehitler amacıyla helva dağıtılmasının peşi sıra sonuç buldu.Share: