Helikopter kazasında ölen Hindistan Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı sabotaja mı kurban gitti?

Hindistan Hava Kuvvetleri, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Bipin Rawat, eşi Madhulika Rawat ve helikopterde bulunan 11 kişinin helikopter kazasında hayatını kaybettiğini belirtti.

Sulur albeni üssünde darülfünun öğrencilere meşveret yapacak olan Hindistan Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Bipin Rawat ve beraberindekileri taşıyan Zalim yapımı Mi-17 tipi helikopter finiş yeri olan Tamil Nadu eyaletinde düştü.

Hindistan Savunma Bakanı Rajnath Singh, Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Bipin Rawat’ın dahi aralarında bulunduğu 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan askeri helikopter kazasıyla ilişik sormaca başlatıldığını anlatım etti.

Hindustan Times’ın haberine bakarak, konuya ilgili parlamentoda izah fail Singh, helikopter kazasıyla ilgili anket yürütüleceğini duyurdu.

Singh, Albeni Kuvvetlerinin Yetişek Komutanı ve helikopter pilotu Air Marshal Manavendra Singh vasıtasıyla yönetilecek sormaca ekibinin dün Wellington’a ulaştığını ve çalışmalarına başladığını belirtti.

Kazada hayatını kaybedenlerin cenazelerinin zaman akşama kadar payitaht Bakir Delhi’ye getirileceğini rapor eden Singh, helikopterin düşmeden ilk “ivedi durum” çağrısında bulunmadığını ve bölgede zıt hava koşulları kaydedilmediğini söyledi.

 

Share: