Gidiş Geliş kazası mağdurları sürücülere seslendi: “Kurallara uyun”

Manisa İl Kurnaz Komutanlığı Trafik Idarehane Müdürlüğü koordinatörlüğünde Trafik Jandarması personelleri “Bu yolda bilcümle birlikteyiz” projesi çerçevesinde gidiş geliş kazası mağdurlarını ziyaret etti.

“Acun Trafik Kazası Mağdurları Günü” zımnında İçişleri Bakanlığı yoluyla hazırlanan “Bu yolda bilcümle birlikteyiz” projesi çerçevesinde Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Idarehane Müdürlüğü koordinatörlüğünde Gidiş Geliş Jandarması personeli gidiş geliş kazaları nedeniyle beis gören vatandaşları konuşma etti. Hem kendileriyle yakından ilgilenen jandarma personeli antrparantez mağdurların mesajlarını vatandaşlara iletti. Trafik kazalarından dolayı oluşan tehlikenin boyutuna özen çekilmesi, âdem evladı ve yaralanmalı gidiş geliş kazalarının önüne geçilmesi, cemiyet bilinci ve farkındalık oluşturulması üzere hazırlanan projede trafik kazaları zımnında kıygın olan vatandaşlar kurallara uyulması çağrısında bulundu.

Projede trafik kazalarında adam faktörünün belirleyici olduğu ve güven kemeri kullanımının, kask takmanın ve traktörlerde roops (kabin) bulundurulmasının ölümleri ve yaralanmaları azaltacağının vurgusu yapıldı.

2021-2030 Karayolu Gidiş Geliş Güvenliği Izleme Belgesinde; 2030 yılı hedefi olan Trafik kazaları sonucu ölümlerin ve vahim yaralanmaların yüzdelik 50 azaltılması, 2050 yılında hiçbir vatandaşın ölmediği ve yavaş derecede yaralanmadığı tıpkısı mevki hedefine ulaşılması için Manisa İl Jandarma Komutanlığı yerine yavaş çalışmalara devam edileceği belirtildi. – MANİSA

Share: