Fenerbahçe, Atatürk’ü “10 Son Teşrin Fenerbahçe Vapuru” ile Dolmabahçe Sarayı açıklarında andı

Fenerbahçe Kulübü, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84’üncü yıl dönümünde andı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, Dolmabahçe Sarayı’nın açıklarında “10 Teşrinisani Fenerbahçe Vapuru”yla üçüncü kere kombinasyon edilen yâd törenine, Pakt Başkanı Mualla Koç, Erdemli Meclis Kurulu Başkanı Maksat Dündar, yönetim kurulu üyeleri, sporcular, ustalık ekip, üyeler ve çalışanlar katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen yâd töreninde, saat 9’u 5 geçerken siren sesleri eşliğinde Dolmabahçe Sarayı açıklarında Atatürk’e korku duruşunda bulunuldu ve arkası sıra beyaz karanfiller suya bırakıldı. Daha sonra ise İstiklal Marşı hep aynı ağızdan söylendi.

Ayrıca bugünün anısı için hazırlanan Hatıra Defterine dahi ihtisas ve düşünceler yazıldı.

Burada açıklamada bulunan Yüce Çalıştırıcı, 10 Son Teşrin’ın özel tıpkı çağ olduğunu hatırlatarak, “Vakit Kaybetmeden Fenerbahçe Kulübü adına değil, umum Türkiye Cumhuriyeti namına banko matem namına gördüğümüz tıpkı bölüm değil, mutlu olmamız, alım duymamız gereken aynı aktarılma. Çünkü dünyanın kaç ülkesinde hakeza tıpkı önder var kim vefatından 84 sene bilahare önce günkü gibi anılsın, sevilsin, milyonlar şükranlarını minnetlerini iletsin… 10 Kasım’üstelik oluyor. Dikkat ederseniz akıbet dönemde birlikte mütezayit aynı coşkuyla 10 Teşrinisani’ı anıyoruz. 100 yılda, 1000 yılda böyle bire bir reis dirimlik. Allah’a çokça şükür kim yolu ülkemizle kesişmiş. Atamıza, bu güzelce vatanın bizim olmasını sağlayan şehitlerimize, kahraman gazilerimize yemeden içmeden 10 Teşrinisani’dahi değil, temas ahit şükreden, minnetle anan tıpkısı spor kulübünün üyesi olmaktan sonuç adım hava duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin 100. yılında Atatürk’ü “Senden Aldık” temasıyla özel bir video ile andıklarını anlatan Yüce Çalıştırıcı, şunları kaydetti:

“Esasen o ana konu Fenerbahçe Kulübünün DNA’sını de haddinden fazla gür anlatıyor. Dün akşam ezanı yayınladık, şeb yarısına kadar metin haddinden fazla monitör kanalında ve içtimai iletişim araçları alanında olacak. Yüğrük mankafa dönüşler alıyoruz. Bize bile yakışan bir video oldu. Çok mutlu olduk, çekicilik duyduk. Bu akşamki THY Avrupa Ligi maçımızda dahi Atamızı anacağız. Ne şanslıyız kim hakeza tıpkı liderimiz oldu, bu ülkeyi, vatanı bizlere emanet etti. Merhum dedemin aynı lafı vardır; ‘Allah bize dünyanın yeryüzü sunturlu ülkesini vermiş, kıymetini bilelim.’ diye. Tıpı Tıpına anca. Hem Atamızı hem dahi bu vatanı bize veren eksiksiz şehit ve gazilerimizi gönül borcu ve minnetle adlandırmak durumundayız.”

Törende yöneticiler, şube sorumluları, sporcular ve üyeler ise Fenerbahçe TV’ye yaptıkları açıklamalarda, Ulu Önder Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde ürkmek ve rahmetle andıklarını, törende kalp meşgul anlar yaşadıklarını rapor etti.

Share: