Erzincan’da sosyal bölük projesi vatandaşlara hareketli araçla tanıtıldı

Erzincan’de “Cumhuriyet tarihinin genişlik iri sosyal ev hamlesi projesi” vatandaşlara faal araçla tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla duyurulan ve Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Bölük İdaresi Başkanlığı vasıtasıyla planlı “Cumhuriyet Tarihinin Sunma Büyük Içtimai Ev Hamlesi Projesi” üzerine İskele Meydanı’nda ‘Sosyal Hane Projesi Tanıtım ve Brifing Etkinliği’ gerçekleştirildi. Etkinlikte Dörtyol Cumhuriyet Altını Meydanı’na kurulan ateş parçası araçla vatandaşlara bilgelik verildi.

Yapılan bilgilendirmede, Erzincanlı vatandaşlara, başvuruda bulunulan toplumsal ev projesinin çekilişlerinin bu ayın sonunda yapılacağı, arsa ve dükkan başvurularının bitmeme ettiği, toplumsal ev projesine başvuruda mevcut vatandaşlara çekilişin hangi zaman yapılacağı ile ait bilgiler verildi.

Öte yandan, yerleri henüz belirlenmeyen ve ilerleyen günlerde yerlerinin açıklanacağı arsalar hakkında de bilgiler verilerek, Erzincan genelinde, ilçeler karışma toplamda 6 bin 500 nüsha arsa olduğunu tamlayan yetkililer, bu arsaların benzeri kısmının yanında bire bir kısmının ise bağımsız olduğunu söyledi. Hür arsalar 350 metre dördül ile 500 metre rubai ortada değişirken birlikte arsalar ise 5 dönüm namına belirlendi. – ERZİNCAN

Share: