Edremit Zabıtadan pazaryeri denetimi

Balıkesir’in Edremit Belediyesi Polis Müdürlüğü ekipleri vatandaşların şen ve tehlikesiz ortamda alışverişlerini yapabilmeleri Bölgenin en iri pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda denetimlerine devam etti.

Edremit Belediyesi Polis Müdürlüğüne kapalı ekipler alışveriş yerleri uygulama yönetmeliği dahilinde şehir genelinde kurulan pazaryerlerinde denetlemelerini sürdürüyor. Denetimlerini sıklaştıran polis ekipleri akıbet kendisine bölgenin sunu balaban el pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda kurulan tezgahları denetleyerek vatandaşların kıygın edilmemesi amacıyla kurallara uyulması yönünde uyarıda bulundu.

Pazarda genelde fiyat, etiket, dolaşık ve değer kontrolleri üstünde duran ekipler, satışı yapılan seçme ürünün etiketinin bulunması üstüne uyarıda bulunurken, ağırbaşlılık aletlerini doğru çalışıp çalışmadığını denetledi. Tüketici hakları ile ilişkin hikmet veren ekipler, esnafları geçiş güzergahı cisim ürün satışı yapılmaması ve kurallara akıllıca akıntı edilmesi noktasında uyardı.

Zabıta yetkilileri; Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatları doğrultusunda, ilgilendiren kanun ve yönetmelikler dahilinde vatandaşların huzuru, güvenliği ve sağlığı açısından çalışmaların cemi pazarlarda titizlikle sürdürüldüğünü anlatım etti. – BALIKESİR

Share: