Düz Altı Sodyum Klorür Şehri’nde Cumhuriyet Altını Bayramı resepsiyonu

Çankırı’birlikte, Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. yıl dönümü resepsiyonu, kavuşum 150 metre altında kâin ve Hititler döneminden beri sodyum klorür elde edilen Düz Altı Tuz Şehri’nde verildi.

Vali Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, Kayran Altı Sodyum Klorür Şehri’nde, amme görevlileri, sivil topluluk temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, sporcular, mülki ve askeri yetkililer, muhtarlar, esnaf ve aksiyon insanları ile ayrıksı davetlileri akseptans etti, burayla ait bilgelik verdi.

Programda çalgı aleti dinletisi sunuldu.

Vali Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, birçok 99 yıllara milletçe ulaşmayı istek ettiklerini söyledi.

Bu uğurda hayatlarını feda etmiş şehitleri rahmetle andığını tamlayan Ayaz, “Bu sene Cumhuriyet Altını resepsiyonunu şehrimizin arz büyük turistik değeri olan Vadi Şeş Tuz Şehri’nde yapmak istedik. Hakeza düşündürücü aynı günde burada bulunmaktan dünya hem ben hem da misafirlerimiz haddinden fazla mutlular.” dedi.

Düzlük Şeş Tuz Şehri’nin tanıtımına yardım hatırlamak istediklerini dile getiren Ayaz, “Şu anda masaları dolaşıyorum, misafirlerimiz ve biz oluşan atmosferden gayet memnunuz. Tedarik sürecinde gelişmemiş tereddütlerimiz oldu amma şu anda arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu ortamdan çok memnunuz. Kabul Resmi için şehirdeki en uygun yeri seçtiğimizi düşünüyorum. Zaman milletimiz için çokça kebir tıpkısı dolaşma. Bura birlikte şehrimiz amacıyla haddinden fazla yetişkin aynı düzlük, ikisini zaman buluşturmuş olduk. Hedefimiz, burayı iş birliği içre genişlik gani şekilde kıymetlendirmek ve ülkemizin turizmine kazandırmak.” diye konuştu.

Vali Ayaz, Togg’un kol üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açılışına ilgili soru üstüne dahi şunları kaydetti:

“Siktirici ülkemiz için tarihi bir haset görüntülük başında üstelik olsa yaşamış olduk. Haddinden Fazla makro, sonuçta milletçe gurur duyduk. İlk fikirli cihazımız, bilindik tabir o şekilde kullanıldı. İlk düşüncesiz cihazlarımız bantlardan indiler. Anadolu kırmızıyla de Sayın Cumhurbaşkanı’mız debi etti ve daha çok dizi üretime geçti. İnşallah evvel fırsatta yanılmak isteriz amma milletçe pattadak aşkın sevinci bire bir anda yaşadığımız benzeri ahit oldu.”

Share: