DOĞRU Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına reaksiyon

DOĞRU Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetperver Türk Partisi (CTP) Milletvekili Veladet Derya’nın sözlerine ilişkin, “Kıbrıs’ta isabet tıpkısı sanki Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye de hakeza berbat yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki bir otelde “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin alelacele 2023’e makul girdiğini, hep beraber sahada olduklarını söyledi.

SELIM Tümen’nin milletin içinden sâdır, millet aracılığıyla kurulan ve milletle gelişigüzel ülkeyi dümen eden aynı fırka olduğunu vurgulayan Demiröz, “DOĞRU Tümen, 12 milyon üyesi ile dünyanın genişlik şişman sivil topluluk kuruluşudur. AK Fırka, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana hele alt sağlık grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri sıcaklıkölçer aldık, bunlarla ilgilendiren seçim hazırlanacak. Andıran zamanda TBMM’bile yasalar çabucak çıkarılacak.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, asgari ücrete de yılbaşında ikinci dönemdeki para şişkinliği farklarını de arttırma ederek beklenenin üzerinde tıpkısı nicelik açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üstünde bir bütçe hazırlığı yaptıklarına bel ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz kendisine dahi yeryüzü büyük bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bütün dünyanın gözünün üstünde bulunduğu tıpkı talih olduğuna dikkati çekici Demiröz, şöyle konuştu:

“Bire Bir tarafta Güneydoğu, aynı tarafta Orta Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere büyüklüğünde nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği elbette yapılış ettiğine tanık oldum. Savaşım bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi bilcümle hile ve aldatmayla bu arkaç getirdiler. PKK’nın Kürt diyerek benzeri derdi namevcut. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye niteleyerek benzeri problemi var. PKK’yı kuran birlikte belli, DEAŞ’ı kuran birlikte galiba, şu anda onlara silah veren dahi mahsus. Birini alıyor, birini veriyor. Bilcümle amaçları Türkiye’yi benzeri sarmala kabul etmek. Yunanistan’ı, İstanbul büyüklüğünde benzeri ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 milyar ekü borcu olan ve kendi mütekait maaşını ödeyemeyen ayrımsız mutluluk. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. Tek güvenmesin, hangi Amerika’ya hangi Fransa’ya güvensin. Yunanistan’üstelik hayat dolu insanlar ülkelerinin satıldığını, tamamen başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan da Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta derkenar bir neymiş Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ çok fatura ödedik. Kimseye dahi böyle berbat yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve AK Öğür Trabzon Milletvekili Baharat Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, elan sonradan Çorum Belediyesini mülakat etti, milletvekilleri de ilçelerde programlara katıldı.

Share: