Depremzede canlı kızın nikahı Kırıkkale’de kıyıldı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Gaziantep’ten Kırıkkale’ye mevrut Zekiye Alp (20), nişanlısı Beklenti Ayata (24) ile dünyaevine girdi.

Depremden bir müddet ilk nişanlanan Gaziantepli Zekiye Yiğit ile Kırıkkale Garnizon Komutanlığında memur Uzatmalı Çavuş Beklenti Ayata, Gaziantep’te nikah daireleri bakım veremediği için Yahşihan Belediyesine başvurdu.

Kısa sürüde işlemleri tamamlanan çiftin nikahı, Yahşihan Belediyesi Nikah Salonu’nda Belediye Reisi Osman Türkyılmaz vasıtasıyla kıyıldı.

Kahraman’in annesi, Ayata’nın komutanları ve mesai arkadaşlarının katıldığı nikahta, Türkyılmaz tarafında Ayata çiftine Kur’an-ı Bonkör, Türk bayrağı ve ağaç ihsan edildi.

Zekiye Ayata, nikahın arkası sıra gazetecilere, haddinden fazla ateşin ve bahtiyar olduğunu belirterek, haddinden fazla edisyon eyyam geçirdiklerini söyledi.

Akraba ve komşularından çok kişinin depremde hayatını kaybettiğini anlatan Ayata, şöyle konuştu:

“Halimize çok şükür, buradayız. Sarsıntı sırasında nişanlımla konuşuyordum. Gece geç saatti. bir anda belli belirsiz bire bir savsaklama hissettik. Sonra haddinden fazla hızlandı, o anda nişanlımı ve ailemi bir elan göremeyeceğimi düşündüm. Çokça üzücü aynı gündü. Çok şükür deminden iyiyiz, Allah’a binlerce nöbet şükürler olsun. Burada başkanımız üstelik nikahımızı kıydı. Herkese teşekkürname ediyoruz.”

Esas Nezime Kahraman, depremin arkası sıra oradaki nikah daireleri hizmet veremediği üzere kızının nikahının Kırıkkale’birlikte kıyıldığını belirterek, Gaziantep’te dahi dernek yapacaklarını kaydetti.

Share: