Çevrimli aktör Kazım Akşar hayatını kaybetti

Kişmiri Melek, Avrat isterse, Kurtlar Vadisi, Kıtipiyoz Hanımefendi ve Yağmurdan Kaçarken üzere bir nice projede gösteriş düzlük uz oyuncu Kazım Akşar, kalp aksesi sonucu yaşamını yitirdi.

“BU BÜYÜKLÜĞÜNDE ACININ ÜZERINE SENİN ACIN KAHRETTİ”

Akşar’ın biberli haberini aldıktan sonra Instagram hesabından paylaşım yaparak üzüntüsünü dile getiren oyuncu Melek Baykal, “Beddua ki ne intizar… Kazım Akşar niye be canım. Bu büyüklüğünde acının konusunda senin acın kahretti sabah sabah. Haddinden Fazla üzgünüm, okul arkadaşım meslektaşım dostum. Nurlarda uyu. Mekanın cennet olsun. Tiyatro camiasının başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

KAZIM AKŞAR KİMDİR?

Kazım Akşar, 23 Ağustos 1953 tarihinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde doğdu. 1970 yılında radyoda Yavru Saati programına girdi. Radyoda, Arkası Erte, Mikrofonda Temsil’da, oyuncu ve yönetmen yerine vadi aldı. 1978 yılında Ankara Izzet Konservatuvarı oyun erdemli bölümünden mezun oldu. 1979 yılında Büyüklük Tiyatrolarında aktör kendisine çalışmalara başladı.

1986-1987’de İngiltere’ye Celal tarafından gönderildi. National Theatre’da Peter Hall ile bu arada; Entertaining Strangers (David Edgar), The Winter’s Tale (Shakespeare), The Tempest (Shakespeare) ve Cymbeline (Shakespeare) oyunlarında havari yerine çalıştı. 1988 yılında Dil ve Gündüz-Coğrafya Fakültesi temsil bölümünde, 4 almanak eğitmenlik yaptı. ODTÜ ve Eder Has Üniversitesi’nde öğretim yardımcısı yerine çalıştı. Dialog Rapor İletişim okulunda eğitmenlik yapmaya bitmeme etmektedir. Akşar Oran Tiyatroları dışında Temaşa İstanbul, Temaşa Mirat kabil hususi tiyatrolarda oyunbazlık ve müdürlük yapmıştır.

Share: