Bilecik’te 8’inci OSB kuruldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın onayı ile Gölpazarı Gıda İhtisas Tevhit Sanayi Bölgesi (OSB) resmi olarak kuruldu.

Kurulduğu düzlük başta görünmek için nahiye geneline iri tıpkı yardım sağlayacağı düşünülen Gölpazarı Azık İhtisas OSB ile birlikte Bilecik’teki kombinasyon uran bölgesi sayısı sekiz oldu. Konuyla ilişik açıklamada kâin Ilbay Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, “Gölpazarı ilçemiz zirai üretimiyle dolay plana sâdır ve bu özelliği itibariyle birlikte hem ilimize hem bile bölgemize değer katan ayrımsız kaymakamlık. Üreticilerimizin bin tıpkısı emekle ürettiği mahsulat artık üretildiği yerde, Gölpazarı’nda munzam ayar kazanacak. Sonunda hem üreticilerimiz kazanacak hem Bilecik’imiz kazanacak hem dahi Türkiye kazanacak. Azık ihtisas OSB’ler yapıları gereği yeşil OSB yerine üstelik mezkûr çevreye beis vermeyen aksine bulunduğu bölgelerde doğayı ve tarımsal üretimi destekleyen ve geliştiren sanayilerdir. Bu gelişmeyle birlikte Gölpazarı’mızda tarımsal üretimin artacağı ve elan mebzul şartlarda ürünler üretileceğine on paralık işkil yoktur. Kurulacak olan sanayi tesisleri bölgeye seslenme edecek nitelikte olup kırsal kalkınmada kırıcı tıpkı girişim yaşanacağı beklenmektedir. Gölpazarı Gıda İhtisas OSB Bilecik’imizin sekizinci ülkemizin 350’inci OSB’si namına kurulmuştur. Memleketimize iyi, hayır ve çoğalan olsun” dedi.

Ilbay Kızılkaya, Gölpazarı Gıda İhtisas OSB’nin kurulmasında emeği güzeşte Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer’i ve il hususi idaresini tebrik kartı ederek desteğini Bilecik’ten esirgemeyen ilkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koyulmak amacıyla Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’a, Enerji ve Tabiatıyla Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e teşekkürlerini iletti. – BİLECİK

Share: