BES’e girene aile alımı amacıyla destek geliyor

Ferdî Tekaütlük Sistemi’ni (BES) isteklendirme edecek yeni ayrımsız aplikasyon daha halata geçirilmek isteniyor.
Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) Genel Kurul’unda mütekellim Sigorta ve Özel Emeklilik Aranjman ve Fal Kurumu (SEDDK) Komutan Vekili Yüce Ersoy şu anda bankalarda bulunan ev güven hesabının BES’in içine alınması üzere çalıştıklarını söyledi. Böylece ocak ahzetmek isteyenler peşinat ve ocak parasını BES’te biriktirecek. Kerem dahi BES’e sunulan teşviki ocak alacaklar için üstelik verecek. Edinilen bilgilere bakarak 3 ayrı yöntem üstünde çalışılıyor. Vatandaşlar BES’e girerken öncesinden ev alacağını beyan edecek ve teşvikle birlikte çoğalan birikimler sonucunda bölük almak zorunda da olacak.
Haberturk’cilt Rahim Ak’ın haberine bakarak, hane hesabı şu anda bankalarda bulunuyor. Fakat bankaların yeterince bu konuya eğilmedikleri anlatım ediliyor. Bulunan bölük hesabında fehamet katkısının hesaplanmasında, göz edinim tarihindeki repertuvar anne alınıyor. Sunma bir iki 3 yıl bankada para depolamak gerekiyor. Kerem Katkısı 36 ila 47 kamer servet biriktiren amacıyla, hesaptaki deneyim tutarının yüzdelik 15’i. oluyor. Ancak, ödenecek tutar 36.768,49 Türk Lirasını geçemez. 48 ila 59 kamer olanlar içinse hesaptaki birikim tutarının yüzde 18’i motivasyon veriliyor. Fakat, ödenecek hacim 39.596,84 Türk Lirasını geçemiyor. 60 kamer ve üzeri olanlar üzere, hesaptaki birikim tutarının yüzdelik 20’si heveslendirme alınıyor. Fakat bu halde üstelik ödenecek hacim 42.425,18 Türk Lirasını geçemiyor.

Yüce Ersoy toplantıda ayrıca önümüzdeki dönemde baskı sigortası, elektrikli motosiklet ve gönül bazlı sigorta üstüne emek yapacaklarını sözlerine ekledi.

Gündelikçiler amacıyla sigorta elbet olmalı?

 

KDV indirimiyle göz fiyatları düşüyor!

 

Share: