BBP Genel Başkan Yardımcısı Garaz Bulut’tan CHP eleştirisi Açıklaması

Iri Irtibat Partisi (BBP) Genel Başbuğ Yardımcısı Amaç Bulut, “Emzikli bebeklerimizin martir edilmesine müsebbip bire bir terör örgütünün siyasal uzantılarına ara koymaları, Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet El Partisine henüz uygun diyerek düşünüyorum.” dedi.

Endişe, Malatya’daki ayrımsız restoranda tümen teşkilatıyla planlı toplantıda yaptığı konuşmada, partilerinin 2023 seçimlerine çok kırıcı hazırlandığını, Halk İttifakı içerisinde öz insan ve amblemleriyle seçimlere girecek olmalarının üstelik vatandaşların teveccühünü getirdiğini söyledi.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik saldırıya değinen Keder, şunları kaydetti:

“Bu olayın faili diye niteleyerek bildik kişinin daha ilk aynı siyasi parti marifetiyle, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yayınlamış olduğu raporda gazeteci diyerek addedilmesi ve ayrımsız raporda 10 sayısının üzerinde gazetecinin tutuklandığının söylemesi ve bunların dahi rastgele birinin MLKP, PKK, PYD, YPG üzere terör örgütlerine uzuv olması ve bunu ısrarla savunmalarını hayretle izlemekteyiz. ‘Tığ yanlış yapmışız, milletimizin, devletimizin temeline şiddetli koyan, koymaya etkin, bu ülkede boğuk süreçler oluşturmaya etkin bu teröristleri biz kişi raporumuzda gazeteci diye niteleyerek yazmışız.’ deyip bu milletten defo dilemesi gerekirken, kutsi ayrımsız mesleği yürütme eden gazetecilerden kusur dilemesi gerekirken, tıpkı hararetle savunmalarını hayretle izliyoruz. Milletimizin ahlakının temeline dinamit koymaya müteharrik, Dindar Türk’ün örfünün temeline özlem koymaya etkin LGBT’lilere kucak açan temel muhalefet partisi, devletimizin temeline heyecan koyan PKK’ya 2023 seçimlerinde son ahzetmek adına adeta masa altından umum sallamaktadır. Nedeniyle ülkemizde 20 yaşındaki Güldemetlerimizi şehit etmesine müsebbip, emzikli bebeklerimizin şehit edilmesine müsebbip tıpkısı yıldırı örgütünün siyasi uzantılarına mesafe koymaları, Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Altını Ahali Partisine daha reva diyerek düşünüyorum.”

Eş Kolları Genel Başkanı Istem Izdırap ise teşkilatlarının kentte çok iyice icraat yaptığını anlatım ederek “Bunları yerinde görüp onlarla alay malay kalkışmak, arkalamak için geldik. Yüzde 50’si karı olan bire bir ülkede yaşıyoruz ve seçimi kadınlar belirleyecek. Kadının problemlerine dokunan sabah akşam kazanır. Muhteşem olan kadınlarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmaktır. Tığ onların gönüllerine iflas etmek için geldik.” diyerek konuştu.Share: