Bartın’da taraftarın darbedilmesine ait bire bir polis güçleri memuru görevden uzaklaştırıldı

Bartın Valiliği, saftirik karşılaşma sonrası aynı taraftarın darbedilmesine ilgilendiren bir polis güçleri memurunun görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, mazi TFF Bölgesel Idmansız Klasman 5. Grup’ta Bartınspor ile 1926 Polatlı Belediyespor beyninde Bartın Atatürk Stadyumu’nda oynanan karşılaşma sonrasında bir yandaş ile gazetecinin darbedilmesine ilgili görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Esbak oynanan futbol müsabakası sonrasında ayrımsız taraftarın yerdeyken darbdilmesi görüntülerine ilgilendiren ağırlık kullanmanın sınırlarının aşılması kapsamında Valiliğimizce müfettiş talebinde bulunulmuş, bire bir zamanda ilişkin personel (polis güçleri memuru) soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırılmıştır. Karşılaşma sonrası meydana mevrut bu yakıcı görüngü nedeniyle seçme ne büyüklüğünde görüntülerde saha kayran lehtar şikayetçi olmadığını bildirme etse üstelik işyar ayrımsız memurun yaralandığı, benzeri gazetecinin darbedildiği iddiasına ait yerine fenomen tamam yönleriyle araştırılarak sorumlular üzerine zaruri düzen bağı işlemleri gerçekleştirilecektir.”

Share: