Arkadaşı, annesinden dinledi! Günlerce depresyon altında artan Taha’nın cansız bedeni, yorgana sarılı halde bulunmuş

6 Şubat’ta kalıp üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde sakil yıkımlara neden oldu. Depreme kardeşiyle alay malay halasının evinde yakalanan toplumsal medya fenomeni Taha Duymaz ve kardeşi Melek Duymaz kriz altında kaldı. Depremin 12’nci gününde ise iki kardeşin donmuş bedenlerine ulaşıldı.

SÖZLERİ CANEVI DAĞLADI

Ölümüyle sevenlerini kanun boğan 19 yaşındaki Taha Duymaz’ın yaın arkadaşı Ragıp Çelimsiz, fenomenin annesini mülakat edip birlikte çektirdiği pozu paylaştı. Dayanıksız Taha’nın serencam haline ilişkin sözleri yürekleri dağladı.

“VÜCUDU TERTEMİZ”

Çelimsiz şunları yazdı; “Rüfeka, Taha büyüklüğünde Meryem Annemi dahi soran haddinden fazla ergin. Zaaf etmeyin o ferah oluyor çokça şükür. Çünkü oğlunun cennette olduğuna haddinden fazla güvenli. Bir fani gailesiz namına, oranın buradan çok daha sunturlu olduğuna inandırma ettim kendisini. Bire Bir zamanda ‘Taha’nın sunu nazik amacı seni mutlu görmek’ dedim. ‘Onu bedbaht etmek bulunmayan’ dedim o birlikte söz verdi sızlanmak yok diye. O, bana Taha’nın emaneti şen olabilirsiniz. bu arada ufak ayrımsız parantez; “Taha yatakta tutulmuş depreme ve yorgana sarılı bulunmuş. Vücudu arı sili hiç şişmemiş ve kokusuz şekilde çıkmış; tıpkısı hayatı üzere.”

Share: