Acun şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

Milli formayla dünya şampiyonu olan Rizeli Kick Yumruk Oyunu sporcusu Cemren Temizel, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Acun Gençler Kick Boks Şampiyonası, 30 Eylül ile 08 Ekim 2022 tarihleri beyninde İtalya’nın Jesolo şehrinde gerçekleştirildi. Planlı şampiyonada milli form ile 65 kilogramda Low Kickte mücadele eden Çaykur Rizespor kulübü takımından Cemren Temizel, rakibini yenerek Dünya Şampiyonluğunu kazandı. Uçakla Rize- Artvin havalimanına mevrut 18 yaşındaki Temizel, arkadaşları, antrenörleri ve ailesi vasıtasıyla şişman bir heyecan ile karşılandı.

“Orada İstiklal Marşını okutmak çokça kurum vericiydi”

Şampiyonada Dünya’ya istiklal marşını okutmaktan çok gurur duyduğunu tabir eden Cemren Temizel, “Öncelikle milli bando namına yarıştığım için çokça gururluyum. Ülkeme bu ödülü getirdiğim üzere haddinden fazla mutluyum. Ahmet hocam sayesinde buralara geldim. Hocamdan da bin kez Cenabıhak razı olsun. Duygularım çok tarifsiz. O duyguları anlatamam. Kelimelere sığmaz. Orada İstiklal Marşını okutmak çokça hava vericiydi. Çok bahtiyar oldum çokça duygulandım” ifadelerini kullandı.

“Morali ve psikolojisi yerinde olduğunda dünyada yenemeyeceği rakip yoktur”

Cemre’nin Acun’üstelik yenemeyeceği rakibin olmadığını belirten antrenörü Ahmet Cebir, “Ara Sıra hissiyat vardır o hissiyat anlatılmaz. Yemeden Içmeden yaşanır. Sporcu girmek bana kader olmadı amma çalıştırıcı adına milli takımlarda fariza aldım. Orada İstiklal marşını dünyaya dinletmek çokça gurur vericiydi. Bayrağımızı göklere rekzetmek. Hasis anlatılmaz tıpkısı molekül. Kürsüye çıkan sporcunun ambiyansı daha ayrımlı oluyor. Çalıştırıcı yerine o duyguları yaşıyorsak sporcunun o an kim duyguları kelimelere sığmaz. Rize’de aynı evvel oldu. Kick boks’üstelik ilk defa Rize’den böke bundan sonra. Cemren karakter yerine çokça bereketli ayrımsız herif. Kişiliği olsun, karakteri olsun, takdire kırat birisi. Cemren ongun bir sportmen. Moral, motive açısından bile çok aşkın desteğe ihtiyacı olan tıpkısı sportmen. Morali ve psikolojisi yerinde olduğunda Acun’birlikte yenemeyeceği rakip yoktur. Cemren bugüne kadar Tanrı’a hamd olsun hiçbir maçını kaybetmiyor. İlk maçından acun şampiyonluğuna kadar hiçbir maçı kaybetmedi. Kariyerine şampiyonlukla başladı, şampiyonlukla devam değer inşallah. Çok baskı benzeri proses oldu. Değme ahit alıştırma yapıyordu çokça zordu ama rabbime şükürler olsun bunların karşılığını ziyadesiyle aldık” şeklinde konuştu. – RİZE

Share: