Acı tacirlerinin elektronik mühendislerini da hayrete düşüren düzeneği

Izdırap tacirlerinin elektronik mühendislerini üstelik hayrete düşüren düzeneği

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’birlikte otomobilin airbag (gelgel yastığı) kapağının altına saklanan kokainin huruç yönetimi akıllara dinginlik verdi. Kötü tacirlerinin zula bölmesini fethetmek için kullandığı elektronik ve motor düzeneği ise mühendisleri birlikte hayrete düşüren cinsten çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Afyonkarahisar- Kütahya esmer yolu üzerinde teftiş fail İl Güven Müdürlüğüne bağlı Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Idarehane Müdürlüğü ekipleri, tereddüt üstüne benzeri otomobili durdurarak kontrol yaptı. Aramada narkotik köpeği Coo’nun de aracın dolay kısmındaki airbag kapağının altına saklanan kokaini buldu. Polis Güçleri ekipleri köpeğin aksülamel verdiği airbag kapağını fethetmek için uğraşsa de bunda başarılı olamadı.

Polis Güçleri düğmeyi keşfedip arkası sıra uyuşturucuya ulaştı

Kapağı açamayan ekipler henüz bilahare araçta tetkik yaptı. Polis, aracın yönelteç kısmında donanımda yani aracın otantik üretiminde sıfır bire bir tuş olduğunu fark etti. Düğmeye basınca reaksiyon alamayan ekipler bu el kontağı çevirip farları ve dip sis farlarını açıp tuşa basınca tıpkı motor devreye girerek kapağı açtı. Polis Güçleri ardından açılan kısma elini soktuğunda torba içerisine pinhan haldeki 1 kilogram 50 gram kokaini buldu.

Uyuşturucu poşetinin konusunda kahvehane sürdüler

Ekipler yaptıkları çalışmada uyuşturucuya köpeğin reaksiyon vermemesi için çığlık tacirlerinin poşete kıraathane sürdüğünü bile tayin etti. Olayın peşi sıra M.B.Ö. isimli nefer gözaltına alındı. Şahsın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Share: