1 kişinin ölümüne, 7 kişinin yaralanmasına sebep olduğu kanıt edilen güdücü Açıklaması

Kastamonu’dahi kusurlu sollama yaparak iki aracın çarpışmasına ve tıpkısı kişinin ölümüne etmen olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan çoban, ‘gebe eşimi hastaneye yetiştiriyordum’ diye niteleyerek beraatını istedi. Mahkeme heyeti, görüngü yerinde “keşif” yapılmasına değişmeyen verdi.

Kastamonu’bile 17 Temmuz 2022 günü, Daday ilçe yolunda yanlış sollama neticesinde iki aracın ilçe yapmasına ve Eksiksizlik Efdal’nin da ölümüne etmen olduğu iddiasıyla, “taksirle ölüme ve yaralanmaya hastalık olma” suçundan mevkuf yargılanan çoban İ.B. üzerine açılan sav, Kastamonu 2. Korkulu Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada maznun sürücü İsmail B., kaza sırasınd benzeri araçta kâin eşi Ebru B. ile öldürülen Eksiksizlik Efdal’nin oğlu Aziz Burak Erdemli, yakınları ve avukatlar hazır bulundu. Polis, murafaa sebebiyle adliye uğrunda ve içre düzenlilik önlemleri aldı.

Duruşmada defans fail sanık İsmail B., sancılanan yüklü eşini hastaneye yetiştirmeye çalıştığını ve kazaya kendisinin etmen olmadığını tez ederek, hakkındaki suçlamaları reddedip beraatını temenni etti.

Duruşmada mütekellim sanık İsmail B.’nin eşi Ebru B., “Dolay koltukta oturuyordum. Kazayı görünce çok korktuk, sancım tuttu. Zaten önce doğumumda çocuğum vefat etti. Onun korkusuyla acelemiz vardı. 112’yi arayamadık” dedi.

Babasını kaybetmenin acısını yaşadığını tamlayan Eren Burak Efdal ise, “Arkamda ateş gibi duran babamın yenilgi acısını halen yaşıyorum. Bu varagele beni şiddetli ediyor. Şikayetçiyim, alabilecek sunu balaban cezayı almasını istiyorum” ifadesini kullandı.

Taraf avukatlarının dahi yaptığı savunmalarının peşi sıra murafaa heyeti, plak tanımlama sistemi (PTS) kameralarının incelenmesine ve fenomen yerinde bile keşfin yapılmasına değişmeyen vererek, duruşmayı 11 April 2023 gününe erteledi. – KASTAMONU

Share: