Zonguldak’ta balık bolluğu! Bire Bir gecede 50 ton sivri yakalandı

Karadeniz’de denize açılan balıkçı tekneleri, balık bolluğunu Zonguldak açıklarında buldu. Marmara Bölgesi’nden ve Trabzon, Samsun, Giresun ile Kargaşa kabilinden Karadeniz’in ayrımlı illerinden denize açılan balıkçı tekneleri, Zonguldak açıklarında balık bolluğuyla karşılaştı.Karadeniz’den tonlarca balık yakalayan tekneler, Zonguldak’taki Kozlu Limanı’na gelerek kasaları karaya çıkardı.

50 TITREM SIVRI YAKALANDI

Limanda, cemaziyelevvel geceden bu yana değişik gemilerden kasalar halinde yaklaşık 50 titrem palamut indirildiği öğrenildi. Kamyonlara yüklenip Türkiye’nin mütenevvi kentlerine gönderilen balıkların fiyatları, boyutuna göre 20 ile 40 TL ortada değişiyor.

“DENİZDE BEREKET VAR”

Kozlu Balıkçı Barınağı’nda toptancılık özne Davet Eliyazıcı, teknelerin alelumum sivri tuttuğunu belirterek, “Şu anda Zonguldak’ta 300-350’ye andıran gırgır teknesi var. Değme birinde 2’şer 3’er bin kasa sivri var. Begayet tıpkı feyiz var. Hakeza bitmeme etmesini umuyorum. Burada deniz olan gelişigüzel ilden bölge var dedi. Ordu’dan balık tutmak için denize açılan Bülent Okay ise Denizde bereket var bu yıl görüyoruz. Herkes savsaklamak aldı. Ereğli, Zonguldak arasında ongunluk var. Çoğu bölge bu arada avlanıyor” diye konuştu.Share: