Zihinsel sakat Yasin’in fotoğraf ve rap saz tutkusu

Ankara’da 7 yaşından beri çizdiği resimlerle çevresindekilerin dikkatini çeken, ayrımsız zamanda rap müzikle dahi ilgilenen zihinsel mânialı Yasin Aydoğan, sevdiği 15 rap sanatçısının portresini resmetmek istiyor.

Çankırı tevellütlü 27 yaşındaki Aydoğan’ın ilkokulda ark boya tekniğiyle çizmeye başladığı resimler, öğretmenlerinin dikkatini çekti. Öğretmenlerinin yaşıtlarından daha ileride teknikler kullanarak çizimlerini yaptığını söylemesi üzerine Aydoğan’ın resme olan ilgisi henüz da arttı.

Yasin Aydoğan’a 2011’üstelik 16 yaşındayken tahsil gördüğü okulda yaşadığı tıpkısı olaydan ekolojik ortam yüzdelik 65 zihnî özürlü raporu verildi. Mütenevvi tedaviler gören ve 7 yaşında başlayan suret tutkusunu bu süreçte üstelik hiç bırakmayan Aydoğan, 18 yaşında halk yetişek merkezinde resim kursuna katılarak bu alandaki yeteneğini daha de geliştirdi.

Kendisini “Şahadol Kayırıcı” namına tanıtan Aydoğan’ın demin yer şişman hayali, televizyonda suret çizip, program sunmak.

“Benzeri rap tarz yazdım”

Yasin Aydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, foto çizmeyi çokça sevdiğini belirterek, resimlerini henüz çok kişinin görmesini istediği için çizimlerini sosyal iletişim araçları hesabı “Şahadol Eğin” sayfasından paylaşmaya başladığını söyledi.

Çevresinden olumlu dönüşler aldığını tamlayan Aydoğan, “İnternetten sayısal çizimler indirip çiziyorum. Sunu ferah sonuç veren çizimin cılız boya ile yapıldığını düşünüyorum. Şu an sosyal iletişim araçları hesabımda 23 foto bulunuyor. Kılık çizmek mesleğim olsun istiyorum. Cumhurbaşkanımız bindi verirse televizyonda suret çizip, izlence sunmak istiyorum. Programımda gösterici çizen insanları ikram etmek istiyorum. Suret yeteneğimi henüz birlikte geliştirip, yetenek yarışmalarına katılıp bir numara başlamak istiyorum.” diye konuştu.

Rap müzik dinlemeyi birlikte haddinden fazla sevdiğini ifade fail Aydoğan, “Bire Bir rap şarkı yazdım. Maddesel durumum mebzul olduğunda Kızılay’daki aynı stüdyoda araç alıp, şarkımı toplumsal medya hesaplarımdan benimsemek istiyorum.” dedi.

“Joker” lakaplı rap çalgı sanatçısı Mete Erpek’in hayranı olduğunu ve onunla tanışmak istediğini belirten Aydoğan, şu anki hedefinin sevdiği 15 rap sanatçısının portresini yemek olduğunu sözlerine ekledi.

Share: