yüz yüze terbiye önlemlerle başladı

Bilgelik: Öpücük Gençtürk Kamera: Misyon Pideci

Kontrollü normalleşme ile birlikte ekol zilleri çaldı. Kâh kentlerde öğrenciler, okullarına kavuştu.

Milli Terbiye Bakanı Ziya Selçuk karşı karşıya terbiyee başlayacakları uyardı:

– Şükür kim bugün gâh illerimiz tam kademelerde yüz yüze eğitime başladı. Bazı illerimiz birlikte yüce ölçüde açıktan terbiyele bitmeme ediyor.

– Benzeri kişinin taktığı peçe, aldığı hazırlık, koruduğu içtimai duruluk, o ildeki çocukların yetişek hayatını ve bu ülkenin geleceğini etkiliyor. Güne, bu dimağ ve farkındalıkla başlayalım.

Şükür ki zaman ara sıra illerimiz bilcümle kademelerde yüz yüze eğitime başladı. Kâh illerimiz üstelik oylumlu ölçüde alarga eğitimle devam ediyor. Ayrımsız kişinin taktığı peçe, koruduğu içtimai aleniyet o ildeki çocukların eğitim bilimi hayatını, ülkenin geleceğini etkiliyor. Güne bu bilinçle başlayalım. pic.twitter.com/S3Ax4lQA3y

— Vuzuh Selçuk (@ziyaselcuk) March 2, 2021

Efdal ve çok erdemli riskli kentlerde anasınıflarında parçalanmamış zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş namına haftada iki dolaşma yetişek verilecek. Yetişek, 8’inci sınıflarda haftada 12 ila 22 saat, 12’nci sınıflarda ise haftada 16 ila 24 saat olacak.

Efdal ve çok erdemli riskli kentlerde ilkokul, 8 ve 12’inci sınıfların dışında kalanlar uzaktan eğitime devam edecek.

Orta ve düşük riskli kentlerde ise parçalanmamış sınıflardaki öğrenciler meslek yolunu tuttu. Bu kentlerde anasınıflarında umum zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki çevrim yetişek yapılacak.

Ilımlı ve bağan riskli kentlerde ortaokul 5, 6, 7’nci sınıflarda haftada iki dönem, ortaokul 8’inci sınıflarda haftada 12 ila 22 saatlik ayrımsız yetişek takvimi hazırlandı. 9, 10 ve 11’nci sınıflarda eğitim haftada iki dönme yapılacak. Ortaöğretim 12’nci sınıflarda ise seyreltilmiş eğitim bilimi 16 ila 24 saat adına belirlendi. Ankara, Bursa, Manisa, Vazıh ve Denizli tamlık sınıflarda yüz yüze eğitimin başladığı kentlerden oldu.

karşı karşıya eğitimde Kovid-19’a alın önlemler makbuz. Sınıflarda sosyal uzaklık ayarlandı. Öğretmenler, öğrencileri temassız oyunlara yönlendirdi.

Ayrıca özel yetişek meslek ve sınıfları dahi Türkiye genelinde tüm zamanlı namına yüz yüze eğitime geçti. Öğrenciler okula gitmedikleri günlerde ise engin eğitime bitmeme edecek. yüz yüze eğitime paydaşlık veli rızasına ilişkin olacak.

Share: