Yurt Partisi Iktisat Politikaları Başkanı Kağan Topkurulu: ”Vatan Partisi’nin üreticilerin milli hükümeti politikası ve çizgisi gerekseme olan dalavere biçimidir”

Yurt Partisi Iktisat Politikaları Başkanı Melik Topkurulu Millî Kanal’da Kuruntu Alanı programına misafir oldu.

Melik Topkurulu, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Hükûmet toplantısı sonrası tutum gündemi ağırlıklı yaptığı konuşmayı değerlendirdi.

Melik Topkurulu Görüş Alanı’nda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

– Cumhur Reisi Erdoğan’ın yaptığı meşruhat kıytırık çokça anlamlı açıklamalardı.

– Sayın Cumhur Reisi son aşama güzelce tıpkı acun tahlili yaptı. Servet basmayı, akan açığı, hangi ülkelerde şişkinlik olup olmadığını, cari peyda vermeyen ülkelerin şişkinlik sorununun olmadığı zımnında nema-düzey-pahalılık yavuz üçgeninde boğulmadıkları, borçta boğulmadıkları, bakın bu tespitlerin kâffesi eskimemiş tespitler. Bunları sayın Reisicumhur ilk defa söylüyor.

– Tığ yıllardan beri bu ekranlarda ”MEMLUK iki sunum dünya savaşında 900 bilyon dolar bastı, üç beş yılda bunun 10 moskof dünyalık bastı” diye niteleyerek yüz kere söyledik”. Sayın Reisicumhur bir şeyleri söyledi.

– ”Ülkemizi mandacı iktisatçıların arzuladığı şekilde küçültecek, zayıflatacak, insanlarımızı işsizliğe, açlığa, yoksulluğa mahkum edecek politikaları reddediyoruz.” bu konu ilk defa artık sayın Cumhurbaşkanı’nın. Biz bunlara şimdiye kadar neoliberal, erkinci diyorduk ben üstelik çıktı mandacı ekonomist diyeceğim.

– Mandacıların söyledikleriydi bugüne büyüklüğünde, ”Tığ faizi yükseltelim, yabancı sermaye gelecek bizi şenlendirecek çarşı ahzüita falan filan”. Kıytırık mandater iktisatçılardı bunlar. Bunlar bu dönemin Şanlı Kemalleri.

– Cumhur Reisi Erdoğan biz tıpkısı karar verdik dedi. Düne büyüklüğünde bambaşka ayrımsız değişmeyen varmış emretmek ki zaman apayrı benzeri karar var. Bugün sunulan karar; envestisman, istihsal, istihdam.

– Cumhur Reisi Erdoğan, ”Tığ tarihi benzeri mücadeleyi göze aldık dedi”. Dünle zaman farklı onu haddinden fazla açık görelim. Sayın Cumhurbaşkanı süfli büyümenin, âdeta milli politikaların altını çiziyor.

”KENDİ MİLLİ POLİTİKALARIMIZI UYGULAMAYA BAŞLARSAK…”

ABD ve Günindi ülkelerindeki enflasyon dalgasına dikkati çekici Melik Topkurulu, bu ülkelerin para şişkinliği dalgasının içerisine gireceğiniz ifade etti.

Topkurulu, Türkiye’nin söz konusu durumdan milli politikalar uygulamaya başlaması halinde ayrımsız ölçüde hasarla ancak büyüyerek çıkacağını ifade ettti.

– KUL, İngiltere, Fransa, Almanya bunlar da tahammülfersa bire bir şişkinlik, bakın göreceksiniz önleyemiyorlar pahalılık dalgalarını. O enflasyonist dalganın içerisine girecekler.

– Türkiye kabil ülkeler bundan biraz hasar algı yani öz milli politikalarını ayakları Türkiye toprağına basan milli politikaları uygulamaya başlarsak eğer Türkiye bundan tıpkısı ölçüde hasar alabilir ama kendi 85 milyonunu koruyarak ve buradan büyüyerek menfaat.

– Sayın Cumhur Reisi doğrusu kasıt olarak, konuşu cızık namına şunu diyor, ”Tığ bu fırsatlardan yararlanarak, büyüyeceğiz” diyor.

– Şöyle tıpkısı alacak var: Çin’bile alıngan tedbir zinciri Türkiye’ye makul yöneliyor. Öyle ayrımsız gelişme var aşağılık. Türkiye’dahi çok güç tıpkısı dış satım var. Bu ihracattan faydalanıp elan çok büyümeyi öngörüyolar. Bence burada yazık yapıyorlar ama onlar birlikte düzelecek zaman içerisinde. Türkiye daha kesin gidiş takanak.

”VATAN PARTİSİ’NİN POLİTİKASI İHTİYAÇ OLAN YÖNETİM BİÇİMİDİR”

Vatan Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kağan Topkurulu, Vatan Partisi’nin üreticilerin milli hükümeti politikası ve çizgisinin önemine da vurgu yaptı.

– Yurt Partisi’nin üreticilerin milli hükümeti politikası ve çizgisi, burada gerekseme olan dalavere biçimidir, erk biçimidir, bu politikalar fakat hakeza sürdürülebilir.

– Siz asıl rotayı çizdikten bilahare, o ihtiyaca göre o rotanın gerektirdiği eşkal zat kendini tamamlayacaktır.

– Türkiye çok balaban bir ülke. Türkiye öyle niteliksiz olağan sırtı yere getirilebilecek, diz çöktürülebilecek aynı mutluluk değil. Biz bunu göreceğiz, yaşayacağız. 1930’lardan hiçbir şeyimiz yokken biz bu yolu bulmuşuz, keşfetmişiz ve uygulamışız.

Share: