YSK seçime girecek partileri açıkladı | Listede ne partiler var?

Faziletli Seçim Müesses (YSK), memleket ve kaza seçme kurulları ile Ev Dışı İlçe Seçme Kurulunun bünye temel ve ilkelerini belirledi.

YSK’nin iklim ve ilçe seçme kurulları ile Sıkıntılı Dışı İlçe Seçim Kurulunun yapılış esas ve ilkeleri belirlenmesine ait kararı, Resmi Gazete‘nin bugünkü yinelenmiş sayısında yayımlandı.

Kararda, bu kurulların iki almanak görev sürelerinin bu ay dolması nedeniyle 298 dar Seçimlerin Esas Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Üzerine Yasa gereği, karı ayının serencam haftası ortamında iki yıl süre ile fariza fora etmek için baştan kurulların oluşturulmasının gerektiği ifade edildi.

Bu nedenle diyar ve kaymakamlık intihap kurullarıyla Dar Dışı İlçe Intihap Kurulunun, 298 dar Kanun’un 15, 18 ve 19. maddelerinde mukayyet usullere bakarak iki yıl müddet üzere baştan kurulmalarına karar verildi.

Kararda, bu partilerin Doğruluk ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Mutlak Türkiye Partisi, Şişman Birlik Partisi, Cumhuriyet Altını Ahali Partisi, Demokratlık ve Ofans Partisi, Demokrat Öğür, Demokratik Sol Fırka, Mesai Partisi, Ati Partisi, Taze Tümen, Halkların Demokratik Partisi, Müstakil Sav Partisi, İYİ Fırka, Budun Partisi, Ulusalcı Debi Partisi, Muhafazakar Yükseliş Partisi, Ongunluk Partisi, Sol Tümen, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Altın Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Yurt Partisi ve Yeniden Bol Bolamat Partisi olduğu belirtildi.

Share: