Yöresel Ürünler ve Bitkin Fabrikası üretiyor, Bayburt kazanıyor

Geçtiğimiz ay açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Lokal Mahsulat ve Turşu Fabrikası’nda üretilen ürünlerin satışının yapılacağı Fabrika Satış Mağazası faaliyete geçti.

Şeyh Hayran Mahallesi Martir Osman Sokak’ta mevcut mağazada ayrıca güdük bire bir süre bilahare faaliyete geçecek olan belediyenin bir diğer istihdam odaklı projesi Deri İşleme Tesisinde üretilecek ürünlerinde satışı bile yapılacak.

Mağaza ile ilgilendiren açıklamalarda kâin Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci mağazanın açılışı ile bu arada vatandaşlara kitap arzının başladığını belirterek, “Geçtiğimiz ay Bayburt Belediyesi tarihinde aynı önce olan vatandaşlarımıza belediye bünyesinde istihdam olanağı sağlayan Lokal Ürünler ve Aygın Fabrikamızın açılışını gerçekleştirdik. Şimdide bu ürünleri vatandaşlarımıza aksettirmek hesabına üretimlik mir mağazamızı faaliyete geçirdik. Vatandaşlarımız bu mağaza aracılığı ile fabrikamızda üretilen tüm ürünlere anında ulaşabilecek.” ifadelerini kullandı.

Bu mağazada ayrıca güdük ayrımsız süre hayata geçecek olan bire bir gayrı muhteşem proje Cilt Bütünleşmiş Tesisinde üretilecek sucuk, kavurma ve pastırma üzere ürünlerinde satılacağını belirten Komutan Pekmezci, “Bayburt Belediyesi adına yüzde beniz tabii olan ve halk değmeden ürettiğimiz ürünleri vatandaşlarımıza arz ediyoruz. Mağazamız hafta arası 09.00-18.00 hafta sonu ise Cumartesi 09.00-14.00 saatleri arası boş olacak. Vatandaşlarımız fabrika mir mağazamızdaki ürünlere aracısız olarak makul fiyatlarla ulaşabilecekler” dedi. – BAYBURT

Share: