‘Yeşil reçete’ operasyonunda tutuklu sayısı 5’e yükseldi

BALIKESİR merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan; yeşil reçeteyle satılan ilaçları yolsuz yöntemsiz reçete ve ifade düzenleyerek piyasaya sürdüğü argüman edilen, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi sekreter şefi Mehmet Gençtürk’ten (45) sonradan akıl, asap ve murdarilik cerrahı Haluk Erdem (65) karışma 4 sevimli daha tutuklandı. Operasyona ait vakfedilmiş sayısı, 5’e çıktı.

Balıkesir’in Nem ilçesi Sarıköy Mahallesi’nde yeşil reçeteyle satılan ilaçlarla yakalanan 1 kişinin ifadesinden yola sâdır İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaşım (KOM) Ofis Müdürlüğü ile Bandırma KOM Devir Amirliği ekipleri, ustalık ve fiziki izleme başlattı. Aralarında hastane çalışanı ve eczacıların dahi olduğu şüphelilerin, yeşil reçeteyle satılan ilaçları yolsuz çıkar yol ve anlatım düzenleyerek piyasaya sürdükleri ve sattıkları belirleme edildi.

12 BİN 400 AĞRI KESİCİ KOMPRIME ELE GEÇİRİLDİ

Balıkesir merkezli İstanbul ve Kilis’te senkronik planlı operasyonda; ‘kamu çekicilik ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık’, ‘uyuşturucu husus ticareti’, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘özel belgede sahtecilik’ suçlamasıyla 9 güç gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda ise 12 bin 400 analjezik niteliğinde komprime, 300 enjeksiyonlu çözelti içeren içki sulandırıcı niteliğinde enjektör, 146 sentetik ecza komprime, 1,78 gram yaman, 0,57 gram metamfetamin, 11 cinsî içerikli komprime, 5 cinsî muhtevalı jel, 3 sahte fatura, 16 tabanca fişeği, sayısal materyaller ve denli kağıtları ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen Bandırma Eğitim ve Araştırı Hastanesi sekreter şefi Mehmet Gençtürk, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. İşlemleri süren 5 çirkin ise bugün adliyeye irsal edildi. Karın, asap ve omurilik cerrahı Haluk Yiğitlik, tıbbi yazman Baht Çınar (42) ile eczacı kalfası olarak etkin Taner Güzelce (29) ve Meram Sakat (22) birlikte çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Kalfa Yücel A. (38) ise adli arama amacıyla erkin bırakıldı. Operasyona ilgili tutuklu sayısı, 5’e yükseldi.

Share: