Yengi primi kulüp başkanının annesinden

– Yengi primi pakt başkanının annesinden

ARTVİN – TFF 3. Grup 3. Grup’ta savaş fail Artvin Hopaspor, hafta sonu sahasında oynadığı güzelce futbolla Fatsa Belediyespor’u 1-0 yendi.

Pakt başkanı Lütfü Kolçak’ın 82 yaşındaki annesi Sabriye Kolçak ise maçı türbinden izleyerek takıma destek verdi. Maçın böylelikle soyunma odasına giden Sabriye Kolçak, futbolcuları aldıkları galibiyetten periferi kutlama ederek maçın yengi primini da 10’ar bin teklik yerine açıklaması futbolcuları sevince boğdu.

Artvin Hopaspor Kulübü Başkanı Lütfu Pazubent, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 puan ile ligde 14. tam saha aldıklarını, bu durumdan dünya namına hoşnut olmadıklarını belirterek, “Ligde geçmiş galibiyetimizi deplasmanda Niğde Anadolu FK maçında elde ettik. Hafta sonu kendi saha ve seyircimiz önünde evire çevire tıpkısı oyunla Fatsa Belediyespor’u yenerek 3 puanı aldık. Bu maçta haddinden fazla gol kaçırdık. Fakat bu ayak topu, gol atmakta var kaçırmakta var. Yengi serimiz başladı ve bunun devam edeceğine inanıyoruz. Taraftarlarımız değme ahit desteğine ihtiyacımız var. Alacağımız dizi film galibiyetlerle ligin üst sıralarına çıkacağız. Futbolcularımıza ve ustalık ekibimize candan inanıyoruz” dedi.

İlk defa maça gelen 82 yaşındaki annesinin takıma meram getirdiğini tamlayan Kolçak, “Annem ligde aldığımız acı sonuçlara çokça üzülüyordu. Hafta sonu sahamızda oynadığımız maça gelen annem takıma bindi verdi. Güzel benzeri futbolla maçı kazanmasını bildik. Maç böylelikle soyunma odasına gelen annem futbolculara galibiyet primi kendisine 10’ar bin lira vermemi istedi. Köle annemi kırmadım ve söylediği primi verdim. Futbolcular ilkin oluşmak üzere umum yönetim kurulu arkadaşlarım bu durumdan çokça etkilendik. Annemizin elini öperek duasını aldık” diye konuştu.

Hafta sonu deplasmanda karışılacakları 68 Aksaray Belediyespor maçından fakül veya puanlar almayı hedeflediklerini kaydeden Kolçak, “Serencam iki haftada aldığımız 2 galibiyetle futbolcularımıza günahsız hamaset geldi. Aksaray maçına birlikte iyi hazırlanıp buradan fakül ve puanlarla döneceğiz. Bizim takımın bunu başaracak kalitesi ve gücü var” ifadelerini kullandı.

Share: