Yelken yarışı Transquadra’da Türk takımı Alize Ocean Racing’den tarihi muvaffakiyet

Fransa’nın batısındaki Marsilya’dan başlayıp Saten Okyanusunda Kanarya Adalarınının kuzeyindeki Portekiz‘e ilişkin Madeira Adası‘nda önce ayağı tamamlanan dünyanın yeryüzü el yelkenli yarışlarından biri olarak kabul edilen Transquadra gerçekleşti.

Transquadra’da yarışan geçmiş Türk takımı Alize Ocean Racing‘den makro tıpkısı sükse geldi.

Sinan Sümer ve Tolga Ekrem Pamir‘den oluşan Alize Ocean Racing, 13 Ağustos’ta Marsilya Limanı’ndan başlayan yarışın başında zaman kaybetse bile parkur süresince faziletkâr tempoyla seyrederek tarihi tıpkı sükse yakaladı.

Seçkin kayıt altında dinlenmeden savaşım fail yarışma ekibi, 10 periyot içerisinde Madeira’ya ulaştı ve önceki etabı ikinci tam tüketici bölge oldu.

”ÇOK BAHTIYAR VE GURURLUYUZ”

Alize Ocean Racing üyeleri Tolga Ekrem Pamir ve Sinan Sümer, yarışın peşi sıra yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

– Aldığımız sonuçtan hava çokça bahtiyar ve gururluyuz. Bu türlü yarışlara katılmak birlikte bir çalım kaynağı iken geçmiş etabı ikinci sırada tüketici bölge tevessül etmek etkili benzeri sükse oldu. Bindi veren herkese bire bir kat daha teşekkürname ediyoruz. Bu sonuç, yarışın ikinci etabı için bize iri tıpkısı güdeleme kaynağı olacak.

Transquadra ikinci etabı, 29 Ocak-19 Küçük Ay 2022 tarihleri beyninde Madeira-Martinik ortada koşulacak.

Share: