Yedigöller’de 33 günde 167 bin metrekarelik alanın altyapısı bitmiş

Kütahya Belediye Reisi Alim Işık, çalışmaların umum hızıyla sürdüğü Yedigöller’de incelemelerde bulundu. Çalışmalarda 33 günde 167 bin metrekare alanın altyapısının tamamlandığını anlatım eden Başkan Işık, “Ulusal ve arsıulusal festivaller karışma Kütahya’daki seçme makule sosyal, kültürel etkinlikte kullanabileceğimiz benzeri alana şehrimiz kavuşuyor” dedi.

Kütahya’yı daha yaşanabilir arkaç ifham etmek ve şehrimizin ihtiyaç duyduğu içtimai ve kültürel alan kendisine projelendirilen Yedigöller’de icraat atiklik kesmeden devam ediyor. 33 günün geride kaldığı çalışmalarda şanlı adım kaydedilen proje alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Yedigöller proje sahamızdayız. Toplamda 350 bin metrekare, bir numara etabında 255 bin metrekare alandan oluşan bu iki etaplı projemizin bir numara etabının inşaat faaliyetlerine başlayalı 33 zaman oldu. 33 periyot içerisinde tahminî 167 bin metrekarelik yerey dayanaklık etmek altyapısıyla tamamlandı. Göletimizin arılık işleri ve çevresinin taşlarla döşenmesi işlemleri devam ediyor. Şu anda üst bina çalışmalarımız hızlı hızlı kazasız ve belasız bugüne kadar geldi. Allah kader ederse 2023 yılı içerisinde bütün 255 bin metrekareden oluşan bu alanı, şehrimize kazandırmayı planlıyoruz. Millî ve uluslararası festivaller dahil Kütahya’daki gelişigüzel çeşit toplumsal, kültürel etkinlikte kullanabileceğimiz tıpkısı alana şehrimiz kavuşuyor. Rabbim kazasız ve belasız tamamlamayı şans etsin. Müteahhit firmamızın çalışanları başta görünmek üzere, bu alanın bu şekle dönüştürülmesinde emeği güzeşte parçalanmamış belediyemiz personeline değişik teşekkür ediyorum. Şehrimize leziz olsun. Görmeyen hemşehrilerimizin bu alanı mutlak gelip görmelerini hele istirham ediyorum. Burayı görmeden projenin hangi fehim geldiğini size ne büyüklüğünde anlatsak üstelik anlatmamız pres. Bizim insanımız gördüğü anda birçok şeyi anlayacak ve Kütahya’nın dünya kentleri arasına bu çeşit projelerle girebileceği iddiamıza adalet verecektir. Aynı sefer elan yavuz olmasını ve kazasız, belasız bitirmeyi diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yedigöller’de, cümbüş alanları, hayat alanları, sportif alanlar, çiftteker parkurları, dolaşma parkurları, lokanta, gidiş geliş eğitim pisti, kafeterya, yavru köyü, kuş köyü, piknik alanları, sistem balıkçılığı kadar gerekseme mahsus rastgele çeşit içtimai aktivitenin yapılabileceği alanlar olacak. – KÜTAHYA

Share: