YANLIŞSIZ Tümen “Yöntem Akademisi Avrat Balıkesir” programının ilki gerçekleştirildi

“AK Öğür Siyaset Akademisi Avrat” Eğitim programı Çamlık Budun Kütüphanesi toplantı salonunda yapıldı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kadınlar siyasetin nesnesi değil, öznesidir” dahilinde Umumi Forma Karı Kolları AR-GE Başkanlığı eliyle 81 ilde başlatılan “DOĞRU Fırka Siyaset Akademisi Kadın” Eğitim Bilimi programının ilki Balıkesir Çamlık Millet Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi.

SELIM Kadınlardan, siyasa akademisi eğitimi

DÜRÜST Fırka Balıkesir Karı Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği Yöntem Akademisi Karı Balıkesir terbiye programına 20 İlçe Teşkilatı’nda fariza kayran kadınlar ile Balıkesir’li kadınlar katıldı. DOĞRU Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, DOĞRU Tümen Balıkesir Saylav Mustafa Canbey, Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz, Karesi Şehremini Dinçer Orkan, YANLIŞSIZ Öğür Balıkesir Karı Kolları Başkanı Meral Cengiz, Eş Kolları İl Yönetimi, 20 İlçe Kadın Kolları Başkanları ve Balıkesirli Kadınlar amade bulundu. “Siyaset Akademisi Eş Balıkesir” eğitim programında yer düz derslere konuşmacı namına; ” Türkiye’nin Yakın Tarihi” üstüne Galebe Delice, “Canlı İletişim” konusunda Sağlıklı Akdenizli, “Siyasal İletişim ve Kullanılmamış Iletişim Araçları” üstüne Nuriye Çelik, “Çevre Ahlakı ve Bilinci” üstüne Yanardağ Tural katıldı.

Ekrem Başaran: “DÜRÜST Fırka, sabah akşam kadınlarımız yanındadır”

DOĞRU Fırka İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, derslerden ilk yaptığı açıklamada Türk Siyasetinde ve AK Öğür’de kadının kocaman bire bir yerinin olduğunu söyledi. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Kadını siyasetin bire bir nesnesi değil, öznesi kendisine gördüğünü belirten Komutan Başaran, “Kadınlarımız hayatımızı düzene sokan, yaşadığımız gelişigüzel alanda, hareket dünyasında varlıklarıyla kendilerini hissettirmeye bitmeme ediyor. Onun üzere DOĞRU Parti olarak kadınlarımıza, kadınlarımızın sorunlarının çözümüne şişman ehemmiyet veriyoruz ve bu konuda birlikte mefret adımlar attık. Zira Kadınlarımız hayatımızın temas alanında muvaffakiyetli çalışmaları ile bizlere çalım veriyor. Zaman burada ilkini gerçekleştirdiğimiz “Yöntem Akademisi Kadın” programımızla kadınlarımızın elan canlı ve şuurlu ayrımsız şekilde Türkiye’nin gelişmesine katkı sunacağına inancım tamdır. SELIM Parti kurulduğu önceki günden bugüne kadınımıza adalet ettiği değeri veren tek partidir. DÜRÜST Öğür namına sabah akşam kadınlarımızın yanındayız. “Yöntem Akademisi Kadın Balıkesir” terbiye programımıza katılan konuşmacılarımıza şimdiden teşekkürname ediyor, kadınlarımıza başarılar diliyorum. Iyi olsun” dedi.

Meral Cengiz: “Yetişek programımıza mecmu kadınlarımız katılabiliyor”

SELIM Öğür Balıkesir Eş Kolları Başkanı Meral Cengiz yaptığı konuşmada; “Bugün, AR-GE ve Yetişek Başkanlığımızın on dokuz dönemdir değişik temalarla yürütmüş olduğu Siyasa Akademisinin Yirminci Dönemine Kadın Siyasa Akademisi temasıyla başlıyoruz. Bu Yüksekokul parti üyeliği gözetmeksizin kadınların siyasal katılımını artırmayı hedefleyen bire bir yetişek faaliyetidir. SELIM Tümen kurulduğu günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kadınların hisse senedi, terbiye, sosyete ve siyasete kazandırılmasını şiar edinmiştir. Bu hedefle politikalar geliştirilmiş, kanuni tensikat gerçekleştirilmiştir. Kadınlara okazyon eşitliği sağlanması yerine zait ayrımcılık yapılabilmesi anayasal güvence altına alınmıştır. Kadınlarımız toplumun temas biriminde, hareket yaşamında, sosyal hayatta düz alabilmektedir. Bu konuda yatırım ve politikalara meydanlık verilmeksizin devam edilmektedir. Toplumu şekillendiren hizmet alanlarından bildirme etkilisi olan siyasete kadınların katılımı çokça kıymetlidir. Sayın Cumhurbaşkanımız, siyasete başladığı günden bugüne kadının siyasetteki önemini vurgulamış ve öncü bir nice kademede kadınların görev almasına avangart olmuştur.

Kadının bulunduğu alanda düzen bağı, fedakarlık, acıma egemendir. Kadınların tesisat kazanması ve siyasi hayatta artık kayran alabilmesi amacıyla eğitimler çokça önemlidir. Yapabileceğimizin bildirme iyisine ulaşabilmek namına hepimizin kendimizi geliştirmeye ihtiyacı vardır. Sayın eğitimcilerimizin bizimle paylaşacakları hepimizin hayatına dokunacak, siyasal rollerimize alnaç verecektir. Bu sebeple bize bu fırsatı tanıyan Sayın Cumhurbaşkanımız ve birlik SELIM Parti teşkilatımıza, eğitimcilerimize ve eğitimimize teşrif eden konuşmacılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Yöntem Akademisi Eş Balıkesir” yetişek programına ciddi katılma

“Politika Akademisi Avrat Balıkesir” eğitim programında düz kayran derslere dil cambazı namına Galebe Şahin “Türkiye’nin Andıran Tarihi” üstüne sunduğu örnekler, mail tarihimize ışık markajcı bir nice konuda altın bilgelik paylaşımlarında bulundu. Galebe Mecnunca’in ardından “Enerjik İletişim” konusunda Salim Akdenizli ise bildirişim konusunda yapılması gerekenler, yapılan paylaşımların âdem üzerindeki etkileri, alacak oluşturma amaçlı paylaşımların cemiyet üzerindeki aksi yönleri üstüne güncel değerlendirmelerde bulundu. “Açık Oturum İletişim ve Bakir Iletişim Araçları” konusunda bilgi paylaşımında bulunan Nuriye Polat ise açık oturum iletişimin önemine değinerek, medyadaki gelişmeler ve yapılması gerekenler üzerine önemli konulara ilgi çekti. “Mekân Ahlakı ve Bilinci” üzerine ise Yanardağ Tural, derse katılanlara âdem ve çevre ilişkisini anlatarak zer katkılar sundu. 8 dersten oluşan Siyasa Akademisi Kadın Balıkesir” terbiye programının ilki olan 4 sınıf mesai sona erdi. Önümüzdeki günlerde eğitim programının ikinci bölümü gerçekleştirilecek. – BALIKESİR

Share: