Yanlış sollama yaparak 1 kişinin ölümüne illet olan çoban: Aylı eşimi hastaneye yetiştiriyordum

Kastamonu’dahi 17 Temmuz 2022 günü, Daday kaymakamlık uğrunda kavisli sollama neticesinde iki aracın ilçe yapmasına ve Eksiksizlik Erdemli’nin birlikte ölümüne sebep olduğu iddiasıyla, “taksirle ölüme ve yaralanmaya hastalık olma” suçundan mevkuf yargılanan sürücü İ.B. karşı açılan sav, Kastamonu 2. Bati Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Duruşmada sanık çoban İsmail B., kaza sırasında benzeri araçta kâin eşi Ebru B. ile öldürülen Eksiksizlik Efdal’nin oğlu Eren Burak Efdal, yakınları ve avukatlar hazır bulundu. Polis Güçleri, duruşma sebebiyle adliye uğrunda ve süresince düzenlilik önlemleri aldı.

“HAMİLE EŞİMİ HASTANEYE YETİŞTİRİYORDUM”

Duruşmada savunma işleyen maznun İsmail B., sancılanan aylı eşini hastaneye yetiştirmeye çalıştığını ve kazaya kendisinin etken olmadığını tez ederek, hakkındaki suçlamaları reddedip beraatını dilek etti. Duruşmada mütekellim maznun İsmail B.’nin eşi Ebru B., “Civar koltukta oturuyordum. Kazayı görünce haddinden fazla korktuk, sancım tuttu. Filhakika evvel doğumumda çocuğum ölüm etti. Onun korkusuyla acelemiz vardı. 112’yi arayamadık” dedi.

“ARKAMDA ÜZÜCÜ GİBİ DURAN BABAMI KAYBETTİM”

Babasını kaybetmenin acısını yaşadığını tamlayan Aziz Burak Efdal ise, “Arkamda dokunakli gibi duran babamın yenilgi acısını halen yaşıyorum. Bu belirsizlik beni şiddetli ediyor. Şikayetçiyim, alabilecek en büyük cezayı almasını istiyorum” ifadesini kullandı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Taraf avukatlarının bile yaptığı savunmalarının ardından mahkeme heyeti, plak tanımlama sistemi kameralarının incelenmesine ve olay durumunda üstelik keşfin yapılmasına değişmeyen vererek, duruşmayı 11 April 2023 gününe erteledi.

Share: