Yanardağ Demirel: “Hedefimize yankılanmak amacıyla İstanbulspor maçını gidermek istiyoruz”

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel Hatay’a gelmeden geçmiş 12 ile 15 puan arası amaç belirlediklerini belirterek, “İstanbulspor maçını kazanırsak süratle çabucacık hedeflediğimiz puana andıran tıpkı şekilde ilk periyodu açıkgöz olacağız” dedi.

Spor Pupa Süper Lig’in 14. haftasında deplasmanda İstanbulspor ile karşılaşacak olan Hatayspor Osman Çalgın Tesisleri’nde çalışmalarına devam ediyor. Zaman yapılan idmanın önce 15 dakikası basına bulutsuz namına gerçekleştirildi. İdman istinas hareketleri ile önceden, amerikan bar ve taktik idmanı ile devam etti. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, İstanbulspor maçını kazanarak acun kupası arasına sarmak istediklerini söyledi.

Demirel, İstanbulspor maçını kazandıkları takdirde nokta hedeflerine ulaşacaklarını söyleyerek, “İstanbul maçı hazırlıklarımız sürüyor. İnşallah milli topluluk arasına 3 nokta kazanarak hedeflediğimiz şekilde bitiririz. Tığ buraya gelmeden önceki hocalarımla beraber 12 ile 15 benek arası meram belirlemiştik. Şu an 11 puanımız var kazanırsak 14 puan olacak. Hemencek kolaylıkla hedeflediğimiz puana andıran aynı şekilde önceki periyodu uyanık olacağız. Bunun için birlikte hedefimize aksetmek üzere dahi İstanbulspor maçını çekmek istiyoruz, almak üzere çalışıyoruz. Oyuncularımın motivasyonu enerjisi gayet gür. İnşallah kazanarak milli topluluk arasına gireceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Oyuncuları de fazla eskitmek istemiyoruz”

Acun Kupası ortada Antalya’da tedarik maçları yapacaklarını belirten Demirel, “Futbolculara cevaz vereceğiz, onun planlamasını yapıyoruz. Serencam İstanbulspor maçından bilahare bildirilir. Sonraları aynı vuzuh verilir. Sonra burada toplanıp azıcık burada çalışacağız. Sonra dahi inşallah kısmetse Antalya’ya gidip orada hazırlık maçlarıyla bu arada milli mızıka sonrası ikinci periyoda hazırlanacağız. Biliyorsunuz ondan sonradan benzeri çevrim arası olacak ama orada cevaz vermeyeceğiz. Kullanmayacağız. O yüzden buradaki arayı futbolculara izin vererek kullanacağız. Zira kısık tıpkısı terane 3 günde 1 karşılaşma periyoduna girilecek. Oyuncuları da aşkın eskitmek istemiyoruz. O yüzden gerektiği büyüklüğünde izni verip onların abat etmesini isteyeceğiz” dedi.

“Bertuğ’a ihtiyacımız olursa kullanırız”

Bertuğ’un sakatlığının dokunaklı olmadığını tamlayan Demirel, “Hastalıklı oyuncuları biliyorsunuz doğrusu. Bertuğ serencam maçta tıpkısı problemi olmuştu. Amma hani çokça kebir aynı iş değil. Pik hazırlamaya çalışacağız. Amma riske de girmek istemiyoruz. Zira ufak yanılma birlikte olsa ilerleyici vadelerde şayet üzerine giderseniz sizi zorlayabiliyor. O yüzden doktorların bize söylediği tarifeye göre uygulayıp Bertuğ’a ihtiyacımız olursa kullanırız. Amma ihtiyacımız olmadığı sürece o sakatlığın üzerine gezmek istemiyoruz” dedi.

Volkan Demirel kendisinin eleştirilebileceğini ancak oyuncuların eleştirilmemesini atlaya zıplaya, “Erce cümlesi oyuna sokamıyor, Erce dolgunca gol kurtarıyor. Bunun açıklamasını, yorumunu, planını tığ gerçekleştiririz. Kalın Kafalı hareket bizde. Erce iyi oynar, kırıcı oynar, geride oyun kurar, bereketli vurur, vuramaz o kul. Beni eleştir, ama oyuncuları tenkit” şeklinde konuştu.

“İkinci döneme sunu mebzul şekilde çıkacağız”

Kevin Soni’nin Dünya Kupası arasından sonraları takıma döneceğini tamlayan Demirel, “Soni inşallah bu milli aradan sonra dönecek. O milli takımına bile davet edildi. Milli takıma gidecek. Ondan sonrasında dönecek. Onu örtmek istiyoruz. Çünkü çokça eke aktör olduğunu biliyoruz. Cristian Atsu bile biliyorsunuz sakat gelmişti henüz zaten biz geldiğimizde sakattı. Ondan bilahare aynı kupa maçında kullandık, sakatlığı nüksetti. Onu de ağız ağıza hazırladıktan sonradan sahaya almak istiyorum. Çünkü aynı daha sakatlanmasını istemiyorum. Zira günah benim takımlarımda temas ahit en üst istediğim şeydir. Şiddetli takat sınırı bile ego kabul edebilirim ama sakatlık istemiyorum. Çünkü hepsine ihtiyacım var. Hepsinin mutlu olmasını istiyorum. Alil oyuncu bedbaht olur. İnşallah sunma bol şekilde hazırlayıp hepsini ikinci döneme en mebzul şekilde çıkacağız” dedi. – HATAY

Share: