Yahşihan’da 2. sınıf canlı atık getirme merkezleri kurulacak

Yahşihan Belediyesi, yer kirliliğini gölge etmek ve kafasız transformasyon bilincini yedirmek amacıyla ilçenin sınırlı noktalarına 2. dershane cıvıl cıvıl atılmış getirme merkezleri kuracak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başbuğ Osman Türkyılmaz, proje üzerine MHP Kırıkkale Mebus Halil Öztürk ve İl Başkanı Uğur Abalı’ya hikmet verdi.

Öztürk, Yahşihan Belediye Reisi Türkyılmaz’a çalışmalarından kontekst teşekkür ederek, bunun eksiksiz iklim ve ilçelerde uygulanması gerektiğini belirtti.

Türkyılmaz da 2023’ün ilçede “başarısız atılmış yılı’ olacağını ifade ederek, cümbüşlü merkezlerde kağıt, karton, plastik, cam, uyuşturucu, bitkisel yağ ve elektronik atıkların toplanıp gabi dönüşüme kazandırılacağını vurguladı.

Mobil merkezlerin sayılarının antlaşma ortamında artırılacağını aktaran Türkyılmaz, şunları kaydetti:

“Kasaba kirliliğini önleme ve hoşgörüsüz tahavvül atıklarını ekonomiye kazandırma çalışmaları kapsamında 2. dershane kıvrak atılan getirme merkezlerimizi genişlik gücük zamanda mahallelerimize yerleştireceğiz. 7 farklı atığın toplanabildiği merkezlerimiz sebebiyle, değerlendirilebilir atıklarımızı ekonomiye kazandırmış olacağız. Gökçe plastik ansız dönüşüm konteynerlerimizin da 72’sinin dağıtımını gerçekleştirdik.”

Share: