Yağız yollarında ebat

Esmer yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde sürücülerin sakil gitmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün nöbet durumu bültenine göre, Ankara- Niğde Otoyolu’nun Haymana-Haymana-1 kavşakları 1-2. kilometrelerinde bakım ve tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle Haymana bağlantı amacında muvasala kontrollü sağlanıyor.

Rum Otoyolu’nun Ankara- Bolu devlet sınırı (Çamlıdere Kavşağı) 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nün İstanbul istikametinde üstyapı tamirat çalışmaları sebebiyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala değişik güzergahtan (İstanbul-Ankara) iki cepheli devam ediyor.

İstanbul- Kocaeli yolunun 52-58. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 22.00-06.00 saatlerinde muvasala taraf yoldan gerçekleştirilecek.

Kızılcahamam-Ankara yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla Kızılcahamam-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma sair istikametten iki cepheli müsaade veriliyor.

Samandağ- Hatay yolunun 6-7. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun İnegöl-Bozüyük istikameti 47-58. kilometrelerindeki asfalt yenileme çalışmaları zımnında ulaşım gayrı istikametten koşa cepheli sürdürülüyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 46-48. kilometrelerinde asfalt yüzeysel istila çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Şırnak-Cizre yolunun 30-32. kilometrelerindeki yapım, bakım ve tamirat çalışmaları cihetiyle ulaşım yolun bire bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Altköy-Refahiye- Erzincan yolunun 37-42. kilometrelerindeki hizmet çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine ilgi etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki Seyitler-1, Seyitler-2, Sümbüllü-1, Sümbüllü-2, Sümbüllü-3, Sümbüllü-4, Erenler-1, Erenler-2, Erenler-3 ve Adagül tünellerinde başlatılan elektrik, elektronik sistemi hizmet ve onarım çalışması zımnında 08.00-17.00 saatlerinde muvasala yegâne şeritten kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: