Volkan Demirel: “Bugünkü beraberliğe üzüldük”

– Yanardağ Demirel: “Bugünkü beraberliğe üzüldük”

HATAY – A. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Başakşehir maçının ardından yaptığı açıklamada, “Bazen maçları kaybedebiliriz, nokta kaybedebiliriz, amma bugün da bence müstakbel vadeden aynı kazandığımız aktarılma oldu” dedi.

Spor Kaba But Süper Lig’in 13. hafta maçında evinde karşılaştığı Başakşehir ile 3-3 berabere artan A. Hatayspor Beceri Direktörü Yanardağ Demirel, mücadele sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Demirel, maçın 3-3 bitmesine karşın oyundan, takımından ve verdiği reaksiyondan haddinden fazla kıvançlı olduğunu belirterek, “Gerçekte maçla müteallik güzelce tıpkısı akşam oldu. İki takımın de 3 gol bulduğu bizim adımıza konuşabilecek haddinden fazla şeyin olduğunu söyleyebilirim. Nedir bunlar. İkinci nısıf maça çok gür başladık. Ze’nin kafası, yine Ze’nin kontrolü ve kaleci Volkan’ın kucağına vurması orada bence kırılma hatıra oldu. Yani 2 ve 3’ü atsaydık ihtimal şu dakika hep Türkiye Hatay’ın oynadığı oyunu aldığı skoru konuşuyordu. Amma futbolda bunlar var. Atacaksınız kaçıracaksınız ama bugünkü oyun anlamında ego bütün oyuncu arkadaşlarımı tebrik kartı ediyorum. Çokça ferah savaşım ettiler. Biliyorsunuz Başakşehir hem bu ligin, hem bile Avrupa Ligi’nin bildirme birkaç gol yiyen takımı. Bu takıma cebin hem 3 gol atıyorsunuz, hem birlikte kalenizde hatır anlamında bire bir gidiş vermeden daha elhak evet munsap ortalardan yegâne ölçülü bilfarz kimseye değmeden gol oldu. Munsap ortalardan goller yedik. Bunları de söylediğimiz takdirde, analizini yaptığımız taktirde yedik. Amma futbolda bunlar var. Söylediğiniz şeyler bazen çıkmıyor, çıkıyor, futbolu ego seçkin ant söylerim anlık aynı olaydır. Usa Vurma gelişen durumlardan kaynaklanan goller cins. Ama tığ 3-3 bitmesine rağmen ego oyundan, takımdan, takımın verdiği reaksiyondan rastgele şeyden çok memnunum. İçeride de söyledim. Bazı maçları kaybedebiliriz, nokta kaybedebiliriz, amma zaman üstelik bence müstakbel vadede bire bir kazandığımız dönem oldu. O yüzden ben tamam takımı tebrik ediyorum. Bütün Hataylılar üstelik bugünkü beraberliğe evet üzüldük. Amma oyun olarak savaşım adına hepsinin tebrik kartı etmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Demirel, Bertuğ’un akıbet zamanların genişlik ongun santraforu olduğunu belirterek, “Bertuğ üzerine ego önce geldiğim günden beri söylüyorum. Bence sonuç yıllarda Türk futbolunun yetiştireceği genişlik şişman topçu olacak. Amma tabiki dediklerimizi, kendine bakarsa, hem ayak topu anlamında hem toplumsal anlamda dediklerimizin dışına çıkmazsa bence Bertuğ akıbet zamanların yer gani santraforu. Sakatlığın üstelik MR’ını çektirdik hızlı hızlı seçme bastırık olduğunu düşünmüyorum. İnşallah ufak aynı ağrıyla atlatacaktır” dedi.

Demirel üzerine koya koya giden tıpkı mızıka olduğunu ifade ederken, “Ben takımın gelişiminden, durumundan, performansından çok memnunum. Üstüne koya koya giden aynı takım var. İnşallah bile ilerleyici haftalar üzere 1 maçımız kaldı. Bu maçı bile genişlik ferah şekilde oynayıp çıktı milli topluluk arasına gireceğiz. Dünya kupası var” şeklinde konuştu.

Share: