Voleybol’da Manisa şampiyonları Turgutlu’dan

Manisa’de yapılan Okullar Arası Baht Kızlar ve Rical Uçan Top Turnuvasına Turgutlu okulları işaret vurdu.

Yıldız Erkeklerde İhsan Erturgut Ortaokulu, Talih Kızlarda ise Hasan Üzmez Ortaokulu Manisa şampiyonluğunu elde ederek Manisa’yı mıntıka finallerinde külah etme hakkı kazandı.

Hasan Üzmez Ortaokulu Voleybolda Manisa şampiyonu oldu

Manisa Okullar Arası Yıldız Kızlar Uçan Top Turnuvasında Turgutlu Hasan Üzmez Ortaokulu Manisa Şampiyonu oldu.

Final maçında Manisa Şehitler Ortaokulu ile karşılaşan Hasan Üzmez Ortaokulu Nasip Kızlar sahadan 3-0’lık kesin adet ile ayrıldı ve adını Manisa şampiyonluğuna yazdırdı. Ayrıca mızıka kaptanı Beren Yöz turnuvanın en dolgunca smaçörü seçildi.

Hasan Üzmez Ortaokulu Manisa’yı, Kütahya ve Balıkesir’bile yapılacak nahiye finallerinde düzen edecek.

İhsan Erturgut Ortaokulu küme vermeden böke

Manisa Okullar Arası Kader Erkekler Uçan Top Turnuvasında Turgutlu İhsan Erturgut Ortaokulu oynadığı müsabakalarda tabur vermeden şampiyon oldu.

Turgutlu İhsan Erturgut Ortaokulu Nasip Rical Voleybol Takımı Manisa Şampiyonu kendisine Manisa ilini Kütahya ve Balıkesir’bile düzenlenecek toprak finallerinde oyun ika hakkı kazandı.

Turnuva boyunca yaptığı müsabakalarda Manisa Vestel Ortaokulu’nu 2-0, Manisa Mualla Rıza Enerjik Ortaokulu’nu 2-0, Sarıgöl Trazlar Ortaokulu’nu 3-0 ve Kula Fatih Ortaokulu’nu 3-0 yenen İhsan Erturgut Ortaokulu Voleybol takımı rakiplerine kategori vermeden şampiyon oldu.

Okul Müdürü Fehamet Karabacak ve Beden Terbiyesi Öğretmeni-Çalıştırıcı Beklenti Cambaz öğrencileriyle alım duyduklarını ve Manisa’yı havza finallerinde sunu iyi şekilde külah edip, Türkiye Finallerine üstüne düşmek istediklerini belirtti.

Her iki okulu de tebrik eden Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, “Şampiyonlukta emeği sabık mahirane, hoca ve sporcu öğrencilerimizi kutlama ayar, başarılarının devamını dilerim. Bu başarı hem İlimizin hem ilçemizin tanıtımı hem de sporun yaygınlaşması, çoluk çocuk arasında aktivite adına imdi spora yönlendirilmesi açısından çocuklarımızın başarısı çokça çok önemlidir. Ben hem çocuklarımızı çalıştıran öğretmenlerine hem da meslek yöneticilerine çokça teşekkürname ediyorum başarılar diliyorum. İnşallah Kütahya ve Balıkesir’da Türkiye Şampiyonu kendisine dönmelerini kâm ediyorum” dedi. – MANİSA

Share: