Verdiği pozlar sebebiyle karşı soruşturma başlatılmıştı! Muamele Taşpınar’ın mescidinde afi verdiği otelden açıklama geldi

Benzer ve sosyal medya fenomeni Hareket Taşpınar, Sultanahmet Mapus Camii/Hayyatin-i Hasiyet Camii’nde verdiği tıpkısı pozu “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla Instagram hesabından paylaştığı ve gelen tepkilerin ardından kısa sürede yayından kaldırdığı encam sürüldü. İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı marifetiyle Çizi Taşpınar’ın sosyal medya ve genel ağ vukuf sitelerinde camide çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına ilgili ‘halkı amaç ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama’ suçundan sormaca başlatıldı.

OTELDEN İLK AÇIKLAMA

Taşpınar’ın mescidinde azamet verdiği kanıt edilen Four Seasons Hotel Sultanahmet’in Otel Müdürü Serap Akkuş yazılmış bir açıklama yaptı.

“BİLGİMİZ DAHİLİNDE DEĞİL”

Atmaca “Otelimiz süresince kâin ve bayrı tarihimizin kocaman simgelerinden biri olan otelimizin mescidini müzakere fail aynı kişinin çektiği ve içtimai medya üzerinden paylaştığı fotoğraflar halkımızı olduğu üzere bizi birlikte içten üzmüştür. Bilgimiz dahilinde olmayan bu fotoğrafı ve değerlerimizle örtüşmeyen durumu onama etmediğimizin ve onaylamadığımızın herkesçe bilinmesini heves ederiz. Saygılarımla.” ifadelerinde bulundu.

Share: