Vekil Süleyman Soylu: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ümraniye’da İMES esnafıyla buluştu. Karşı Karşıya 100 Ahit programında mütekellim Aristokrat, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı tıpkısı derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Karşı Karşıya 100 Dolaşma programı çerçevesinde Ümraniye’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye mevrut Nazır Aristokrat’evet Belediye Reisi İsmet Yıldırım eşlik etti. Program öncesi esnaf ile selamlaşıp arkadaşça fail Nazır Süleyman Soylu, gündeme ait açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Soylu, “Tığ altyapısını hazırlamış benzeri ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kadar değil. Zaman bizi ekonomik siyasal saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’bile 200’ün üstünde abece çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi amacıyla ellerinden geleni yaptılar. Bizden önce gelenlerden henüz fazla çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

ABD ve yıldırı ilişkisine değinen Icra Vekili Aristokrat, “Bu coğrafyada hiçbir ahit oyunu tığ bozmadık. Bu coğrafyanın insanları dahi oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini zengin hareketli ve dünyada mir görenler. Amerika serencam 3 yıldır PKK’evet resmi olarak 2 bilyon dolar arkalama yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden tıpkı terör örgütüne yardım gitse de dünya bize ne yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Yüreklilik almasını yasaklar. 2002’bile Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o düzlük 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar önceki Türkiye’bile yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i batıda yakalandı. Demincek ise yüzde 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’da yakalanıyor. Rota tahavvül etmek zorunda kaldılar. Bunlar batının bütün dünyaya vermiş olduğu bire bir musibettir. Bunlardan uzak durabilmek iki şeyle olur. Birincisi haddinden fazla hizmet etmek ve ayakta durmak. İkincisi temas ve el birliği içerisinde ayakta durmak. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı aynı derttir. Suriye’bile Rakka diye aynı saha vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Bir Tane mermi atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Tığ Amerika’de darbe yapmaya çalışan can ya bile grubu Türkiye’da saye edersek tıpkı ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz de FETÖ’yü Amerika’da beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Biz üstelik karşılığında Bu kıymetlendirme etme hakkına sahip reşit oluruz” diyerek konuştu.

“Zaman bizi kazançlı siyasal saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ilgilendiren değerlendirmelerde kâin Nazır Aristokrat, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Azık krizi ile dayalı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona belen bükmeleri anlatım etmem gerekiyor kim sevdiklerinden ekolojik ortam değildir. Şayet biz ayakta durmamış olsaydık, şayet aynı savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna beyninde akla yatkın tıpkı Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Tığ altyapısını hazırlamış aynı ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kabilinden değil. Zaman bizi iktisadi açık oturum saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’de 200’ün üstünde alfabe çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi üzere ellerinden geleni yaptılar. Bizden ilk gelenlerden henüz fazla çalışmalıyız. Bizden öncekilerden henüz aşkın temas içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Payidar kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona tıpkı özdek olursa Cenabıhak korusun. Bir vatandaşımızın işini de halletsek bize yeter. Bazen günde 100 değişmeyen alıyorum. Eğer Tayyip Erdoğan olmasa biz bu kararların yüzdelik birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz esasen insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine devam fail İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Şimal Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Havalimanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz nasıl peki. Bu ayrımsız altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz sahil yolunun madun yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin genişlik şişman orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Birçok ilimizde selle karşı karşıya kaldık. Bayrama ayrımsız hafta vardı Tığ selden rastgele bulaşık olmadan girdik. sakır sakır çalışıldı gayet gösterildi. Tığ insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların rastgele 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz gine insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’üstelik geçen sene bu antlaşma diliminde oldu hâkim. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta üstelik inşallah sanayi sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını doğrulama edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – İSTANBULShare: