Vekil Maksat Kurum açıkladı: İlk Evim projemizde geçerli başvuru sayısı 5 milyon 135 bin 324 oldu

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Çalım, e-Fehamet ve bankalar üzerinden müracaat süresi tamamlanan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesine ilişkin formel içtimai medya hesabından açıklamalarda bulundu.

“BILDIRME ÇOKÇA GENÇLER İLGİ GÖSTERDİ”

Vekil Gelgel paylaşımlarında, “İlk Evim projemize milletimiz güvendi, inandı! 1,5 ayda 8 milyon vatandaşımız başvurdu. Makbul referans sayısı 5 MİLYON 135 BİN 324! Projemize en çokça bile GENÇLERİMİZ rabıt gösterdi. 2 MİLYON 30 BİN 277 gencimizin başvurusu var. En çokça müracaat ise İstanbul’dan.” ifadelerini kullandı.

“KURALARIMIZI BİR AN ÖNCEKI ÇEKECEĞİZ”

Çalım açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Henüz başvuru süreci devam ederken, geçen hafta ilk temellerimizi attık. 17 ilde 6 bine mümasil konutumuz tezce yükseliyor. Kuralarımızı da tıpkı zaman önce çekip, Mart ayına kadar hepsini tamamlayacağız. Kortej verdiğimiz gibi 2 sene zarfında 250.000 konutumuzu konfirmasyon edeceğiz. Projemize cemaat çıkan umum vatandaşlarımıza müteşekkiriz! Milletimiz için sunu güzelini YAPTIK, YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ!

17 İLDE İLK ASIL ATILDI

Cumhuriyet tarihinin arz nazik içtimai basamak hamlesi kapsamında 5 bin konutun temeli, 25 Ekim’de Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atılmıştı. Proje kapsamında 5 bin konutun temelinin atıldığı 17 ülke ise şunlar oldu: Ankara, Afyon, Amasya, Vazıh, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak.

Share: