Vekil Kasapoğlu, Bolu’da “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin hem sporcu yetiştirme hem dahi uluslararası arenadaki başarılarıyla heybetli aşama kaydettiğini söyledi.

Ak Fırka Bolu İl Başkanlığınca benzeri otelde düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” kapsamında kentte kâin Icra Vekili Kasapoğlu, partililerle bire bir araya geldi.

Basına ilişkin gerçekleşen toplantıdan sonraları açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, Türkiye’nin son 21 yılında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ölçülü bakım ve ürün siyaseti olduğunu dile getirdi.

Hem bağırsak siyasette hem dahi aut politikada üreten, savaşım eden, riziko kayran ve cesaretli politika ortaya koyan tıpkı vizyonları olduğunu aktaran Kasapoğlu, eğitim, esenlik, spor ve bir nice alanda devasa yatırımların yapıldığını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile akıbet 4 yılda atağa geçildiğini kaydetti.

Kasapoğlu, vekâlet yerine ülkenin seçkin köşesine bakım örtmek için mücahede gösterdiklerini belirterek, önceki faz ev yerleştirmede yüzde 80, ikinci safha itibarıyla birlikte yüzde 92 istek gelecek oranına ulaşıldığını anlattı.

Yerleştirmelerin takkadak Türkiye rekoru olmadığına belen fail Kasapoğlu, “850 bin ev kapasitesi, 800’den fazla güçlükle, dünyada eşi bir sıfır bir altyapıdır. Yer andıran örneklerde, sunma mütekâmil ülkelerde bu misil yüzde 10’lar, yüzde 15’lerdedir. Biz hamdolsun talih namına serencam 21 yıllık atılımımızla bunu gerçekleştirdik. Bundan 21 yıl önceki Türkiye’de yetersiz başvurusu eden 100 kişiden 10’u, 15’i öyle yurtlara yerleşiyordu.” diyerek konuştu.

Vekil Kasapoğlu, 3. ve 4. fazla alay malay katakulli oranlarını elan yukarılara taşıyacaklarını vurgularken, mikro ücretlerinin arttırılmadığını, beslenme yardımının aylık 1800 liraya çıkarıldığını ifade etti.

Burs ve itimat destekleriyle öğrencilere yardım sunmaya devam edeceklerini bildiren Kasapoğlu, kredilerdeki gecikme cezalarının TBMM’den geçerek tarihe karışacağını, itimat, burs ve ayrıksı uygulamalarda güre odaklı siyaseti sürdüreceklerini söyledi.

Bolu’birlikte bir sene içerisinde Toyluk Merkezi sıfır kaymakamlık kalmayacağı müjdesini veren Kasapoğlu, dünyanın sunu modern spor tesislerinin Türkiye’bile bulunduğunu, tüvana ve cıvıl cıvıl nüfusa eş olmanın gereği yerine yatırımlara bitmeme edeceklerini kaydetti.

Kasapoğlu, Bolu’ya 15 yan sahasının nesir edileceğini belirterek, kente yapılacak yatırımlara ilişik şu bilgileri paylaştı:

“Bunun birlikte, tesislerin bakım ve onarımını en güdük sürede, 6 ay içerisinde tamamlayacağız. Yaşamkent Mahallesi’nde spor kompleksi anlamında dört dörtlük tıpkı alanı mensur ederek Bolu’muza kazandırıyoruz. Bolu, spor şehri. Burada hem huy sporları hem mağaza sporlarına müteveccih bunaltıcı çalışmalar var, hem dahi şita sporları açısından, örneğin Kartalkaya, heybetli bir destinasyon. Dünya çapında ayrımsız destinasyon. Buraya yönelik çalışmayı bakanlık yerine kurumlarla iş birliğiyle bakir proje namına ortaya koyacağız. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projemiz var. Tahminî 5 milyon kişiye bu süreçte yüzme öğrettik. İnanıyorum kim havuzumuzu devreye aldığımızda Boluluları bu havuzdan antrenörler eşliğinde faydalanmaya çağırma ediyorum. ’10 bin pota’ projemizin 100’ünü inşallah Bolu’muza kazandıracağız. 3 kamer içerisinde Bolu’muzun kaza ve köylerine kadar potalarımızı yerleştireceğiz.”

Vekil Kasapoğlu, Türkiye’nin aynı spor ülkesi olduğunu vurgulayarak, “Müsabakalar ve uluslararası organizasyonlarda spor turizmi markamızı gelişigüzel geçen devir pekiştiriyor, güçlendiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Konya’da İslami Dayanışma Oyunları’nı mükemmel şekilde gerçekleştirdik. Esbak gene Bursa İznik’te 4. Dünya Göçkün Oyunları’na yeryüzü evire çevire şekilde familya sahipliği yaptık. Türkiye tıpkısı yandan sporcu yetiştirirken, benzeri yandan birlikte arsıulusal müsabakalardaki gücüne bati katıyor. Madalyalar, 2022 yılı itibarıyla kırıcı ivme kazandı. Türkiye, daha ilk casus dahi göndermediği branşlarda yer başkaca oynayan, iddiası yer zinde olan ülkelerden biri haline geldi.” açıklamasında bulundu.

“Gençlerle aramıza tek şekilde giremeyecekler”

Cumhuriyet’in 100. yılına AK Öğür’nin hizmet anlayışıyla bütün gelişigüzel tüvana şekilde, gururla, heyecanla yürüdüklerini dile getiren Kasapoğlu, gölgesi dosta düş olan, heyecan veren, haine istinkâf etmek veren tıpkısı büyüklük olarak yollarına devam ettiklerini belirtti.

Gençliğin sunma büyük güçleri olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Gençlerin umudunu mübalağa etmek, onların önünü yapmak, onlarla alay malay bu yolu üşüşmek, bizim yöntem tarzımız. O yüzden hiç kimse gençliği, gençleri istismar etmeye kalkmasın. Kalkışırlarsa değme ant bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza bugüne kadar giremedikleri kabilinden, hiçbir şekilde giremeyecekler. Bunun altını çizerek izah etmek istiyorum. Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye, yalanlarla manipüle etmeye, onları karamsarlığa sürüklemeye çalışacaktır ama tığ değme ant gençlerimizin birlikte, onlarla birlikte, onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya, onlar üretsin, araştırsın, merak etsin, özgür şekilde düşünsün, kendini en gür şekilde donatsın, yetiştirsin diye rastgele cins imkanı seferber etmeye, hiçbir surette köylü muttasıl yürümeye, onlarla bu arada olmaya devam edeceğiz.”

Gençlerin, Cumhur Reisi Erdoğan’ın zihayat odaklı siyasetinin hangi kadar yürekten ve özverili olduğunu çok iyi bildiğini anlatan Kasapoğlu, milli teknoloji, milli uran ve milli enerjiyi sunu dolgunca bilenlerin gençler olduğuna evire çevire şahit olduğunu gururla ifham etmek istediğini söyledi.

Kasapoğlu, “Gençlerle kıvanma ettiğimizi, gençlerle elan iri, daha zinde, daha ışıklı yarınların yaklaştığını görüyorum. Gençler, bizim için çalışmalarımızdaki yeryüzü balaban güdeleme ve ilham kaynağı. Bizler, inşallah hep birlikte 2023’e giden bu kutlu yolda kuşkusuz bugüne kadar yan yana yürüdük, bittabi el ele verdiysek, karşılaşılan engelleri, bariyerleri elbette ayrımsız ve beraber adına kaldırılmış ettiysek, bundan sonra birlikte tekrar ayrımsız yolda benzeri ruhla inandığımız şekilde gelişigüzel el ele en ruhlu biçimde yürümeye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmanın arkası sıra Icra Vekili Kasapoğlu, partiye uzuv olanlara rozet taktı.

Share: