Vekil Bilim Adamı Bayburt Belediyesi Yöresel Mahsulat ve Aygın Fabrikasını gezdi

Bire Bir saf ziyarette çıkmak üzere Bayburt’ta mevcut Say ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilimci gelişmemiş aynı süre ilk açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Yöresel Mahsulat ve Aygın Baygın Fabrikası’nı ziyaret etti.

Fabrikada yapılan alışmaları Icra Vekili Âlim’e anlatan Şehremini Hükmü Pekmezci üretim aşamalarının ahali değmeden sağlıklı bire bir biçimde gerçekleştirildiğini rapor ederek ürün çeşitleri hakkında bilgelik verdi.

Fabrikadaki çalışmaları ve ürünleri inceleyen Icra Vekili Bilim Adamı, aygın suyu ve üretilen turşulardan tadarak, istihdama yönelik yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Ürünleri berenarı beğendiğini tabir fail Bakan Bilgin fabrikanın Bayburt için muhteşem tıpkısı envestisman olduğunu söyledi.

Fabrika gezisinin arkası sıra Başkan Hükmü Pekmezci Icra Vekili Âlim’e tesiste üretilen ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler sunma etti.

Bakan Vedat Âlim, daha sonraları yakın zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi’nin istihdama müteveccih tıpkı farklı yatırımı olan Cilt Bütünleşmiş Tesisini gezerek Komutan Pekmezci’den hikmet aldı.

Çalışma ve Içtimai Düzenlilik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilim Adamı’e ziyarette Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Uray Başkanız Hükmü Pekmezci, DOĞRU Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Uca Polat, Arpalı Şehremini Abdurrahman Polattimur, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Ülker Türkmenli ve fabrika ustalık personeli eşlik etti. – BAYBURT

Share: