Vazıh ruzname haberi: Enkazdan 22.5 saat sonra kurtarılan Entelektüel hayata tutundu

Enkazdan 22.5 saat sonra kurtarılan Aydınlık hayata tutundu

VAN – Van’ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011 tarihinde yaşanan depremde kriz altından yanık çıkarılan ve birçok işler geçiren Mehmet Sakıncasız Münevver hayata tutunmayı başardı.

Erciş’te 11 sene ilk yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremde enkazda artan ve tahminî 22.5 saat sonradan yanık olarak kurtarılan 43 yaşındaki Mehmet Tehlikesiz Işıklı, depremden sonradan birçok faaliyetler geçirerek hayata tutundu. Vücudunda hala depremin izlerini haiz Entelektüel, kaybettiği akrabalarını ve arkadaşlarını ise unutamıyor.

Mehmet Emin Aydın, 23 Teşrinievvel depreminde bulundukları 5 eğik binanın çöktüğünü belirterek, “Ben ve arkadaşlarım binanın altında kaldık. Kendime geldiğimde 2 saat geçmişti. Değme düz karanlıktı, bağrışmalar ve inlemeler vardı. Biraz ahit geçtikten sonradan 112 Ivedi Servisi aradım, ulaşamayacağımı anlayınca de telefonun ışığıyla vücudumu taharri ettim. Ayağım kırık ve kanamam vardı. Zat imkanlarımla kanamayı durdurdum. Sonrasında bağırmaya başladım. Aralıklarla sesimi duyurmaya çalıştım, nafileydi. Kimseye sesimizi duyuramadık. Saat 06.30’da sesimi duyurmayı başardım. Gelen biraz birey bizi duydu. Ekipleri çağırdılar. Lazım AFAD, gerekse ülkemizin şehirlerinden herkes bizi yetmek amacıyla gelmişti. Nazik özveri ile çalıştılar. 22,5 saat süren icraat sonrasında ego artık sesimi duyurmuştum. Sonrasında enkazdan çıkardılar, geçmiş tedavim keyif ocağında yapıldıktan bilahare Iğdır Ululuk Hastanesine sevkim yapıldı. Orada işler oldum, muvaffakiyetli geçti. Sonrasında Manisa Ululuk Hastanesine nakledildim. 6 mahiye tedavi sürecinden bilahare kendimi ongun hissettim. Ameliyatlarım başarılı geçti, sakat mesleğim olan noter başkatipliği mesleğimi yeniden Erciş’te sürdürmek üzere ferasetsiz döndüm. Allah tek zaman devletimize ve milletimize bozulma vermesin. Rastgele soy afetlerden ve felaketlerden korusun inşallah” dedi.

Share: