Vatandaşlar yazdan kalma günün keyfini sahilde çıkardı

Vatandaşlar yazdan kalma günün keyfini sahilde çıkardı

BARTIN – Bartın’üstelik hava sıcaklığının 22 derecenin üzerine çıkmasıyla birlikte vatandaşlar güneşli ve ısıdam havanın keyfini görmek üzere sahillere akış etti.

Bartın’dahi hava sıcaklığı öğle saatlerinde 22 derecenin üzerine artık. Vatandaşlar güneşli ve hamam havanın keyfini anlamak üzere sahillere akın etti. Gökçe bayrağa topluluk İnkumu plajında yaz aylarını aratmayan görüntüler oluştu. 3 kilometrelik sahil şeridi boyunca ara sıra vatandaşlar reviş yaparken bazıları de kumsalda oturarak güneşli ve ısıdam havanın keyfini kitap okuyarak çıkardı.

Güzelce havayı vesile yerine gördüklerini ve yürüyüşe çıktıklarını söyleyen Selami Karagöl, “Çokça pir tıpkı dönme. 12’nci ayda okazyon bulduk şöyle benzeri gezelim dedik. Fırsatı değerlendirelim dedik. Güzelce bire bir düz. Gezemeye geldik, dinlenmeye geldik. Bu mevsimde bu havayı bulunca kaçırmamak lazım dedik.” Dedi.

Eşiyle birlikte sahilde betik okuyarak güneşin tadını çıkaran Oğuz Faik ise, “Yani Çatlak ayında Karadeniz’bile Bartın’birlikte böyle ayrımsız havayı bulunca eşimle amut kalkıp sahile geldik. Kitaplarımızı birlikte aldık yanımıza hem güneşin hem da denizin mavisinin tadını çıkarıyoruz. Birazdan bile bu güzelliğin eşliğinde kitaplarımızı okuyup güzel bire bir vakit geçireceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Share: