Vatandaşlar Atakum’un geleceği üzere konuştu

Vatandaşlar Atakum’un geleceği amacıyla konuştu

SAMSUN – Karadeniz’in önceki elçi bütçesinin yavaş yavaş hayata geçirildiği Samsun’un Atakum ilçesinde kıdemli vatandaşlar deneyimlerini ve kentte yapılmasını istedikleri çalışmalarla ilgilendiren önerilerini paylaştı.

Atakumluları belediye bütçesinde aracısız hezel sahibi yapacak Karadeniz Bölgesi’nin önce delege bütçesi amacıyla çalışmalar muttasıl bitmeme ediyor. Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliği ile yavaş yavaş hayata geçirilen projenin on beşinci toplantısı Atakum Site Konseyi mümessil vatandaşlar ve emekliler meclisi üyeleri ile gelişigüzel gerçekleştirildi. Toplantıya Atakum Uray Başkan Yardımcıları Dr. Yusuf Bekâr, Şeref Görgülü, Atakum Şehir Konseyi Genel Sekreteri Şenol Katkat ve çok sayıda tekaüt yurttaş katıldı. Hasan Yüce Yücel Deneyimsizlik, Bilgelik ve Konuşma Merkezi’nde planlı buluşmada zahmetli vatandaşlar karşılaştıkları sorunları ve hal önerilerini paylaştı.

“Gençlerle kuma icraat yapalım”

Toplantıda kortej kayran Atakum Şehir Konseyi Kıdemli Vatandaşlar ve Emekliler Meclisi Başkanı Behice Günel, emeklilerin tecrübeleriyle murahhas bütçe çalışmalarına kebir ulama sağlayacağını belirterek “Emekliler, toplumun mücevherleridir. Tekaüt vatandaşların hayatın ortamında olması geçişsiz. Biz bile sesimizi duyuralım, Atakum’un yönetiminin süresince olalım ve Atakum’u yaşamaya ayar ayrımsız kent haline getirelim.’ dedik. Bu bizim ve Başkanımız Av. Cemil Deveci’nin çok önemsediği bir madde. Atakum’üstelik gençleri ve emeklileri aynı araya getirelim. Birlikte eş icraat yapalım” diye konuştu.

“Atakum’un geçmişi Atakum’un geleceğine ehil çıkıyor”

Atakum Uray Başkan Apotr Dr. Yusuf Yalnız, toplantıda dünyada ve Türkiye’üstelik yapılan elçi bütçe çalışmalarına mail tarihten örnekler vererek açıklamalar getirdi. Dr. Serbest, Porto Alegre kabilinden dünyanın yüce kentlerinde uygulanan bütçe çalışmalarında zor vatandaşların deneyimlerinin akıbet basamak kebir olduğuna dikkat çekerek “Bu toplantının amacı sizleri sürece beslemek. Bu toplantının başlığı ‘Atakum’un geçmişi Atakum’un geleceğine eş çıkıyor.’ olmalıdır. Elkızı bu kente ilişik alınacak kararlarda bayram ve izin sahibi olun. Atakum Belediyesi adına üç almanak süreçte yaptığımız çalışmalarla ilgili kendimizi değerlendirme imkanını sizden istiyoruz. Bununla beraber önümüzdeki süreçte birlikte bu kente hangi çeşit ayrımsız ulama sunabiliriz, hangi yapabiliriz noktasında desteğinizi ve dayanışmanızı üstelik istiyoruz. Tığ, alay malay bu kenti yönetelim diye niteleyerek yola çıktık” şeklinde konuştu.

“Emekliler taleplerini iletti”

Farklı fikirlerin ve taleplerin sunulduğu toplantıda, katılımcılardan Afsun Yalman ileriki yaştaki vatandaşlara yönelik spor çalışmaları isterken; Sevil Topkaya palyatif geçitlerinde kalabalıktan kaynaklanan karışıklıkların çözümünü istek etti. Topkaya, antrparantez Atakum’de mevcut uğraşı bahçelerinin arttırılması önerisinde de bulundu. Atakum Kent Konseyi Kıdemli Vatandaşlar ve Emekliler Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Işıklı üstelik emeklilerin bire bir araya gelecekleri kemiksiz alanların artırılmasını istedi. Vatandaşlar taleplerini tek yegâne dinleyen Atakum Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Yusuf Boydak ve Onur Kültürlü yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Share: