Van olgun | Van’da yenilenen kemoterapi ünitesinde günce 50 marazlı tedavi oluyor

Van Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde yenilenerek kapasitesi artırılan kimyasal tedavi ünitesinde günce 50 hastaya afiyet hizmeti veriliyor.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, gazetecilere, sayrılarevi imkanlarını daha mebzul duruma getirmek amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Kanser hastalarına çağdaş şartlarda bakım vermeye çalıştıklarını belirten Sarıkaya, “Merkezimiz haddinden fazla güzelce. Kestirmece 4 bin amansız hastalık hastasının tedavi ve takiplerini yapıyoruz. İlimiz dışında çevre illere da hizmet veriyoruz. Hastalar değme kemoterapi tedavilerini alıp ayrılıyorlar. Batıdan tedavi girmek için hastanemize gelen hastalar var. Tıbbi açıdan tamam imkanlarımız mevcut. Mesai veren tamlık afiyet personelimize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Başhekim Yardımcısı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Cezmi Meral ise kemoterapi ünitesi, kan bilimi ve tıbbi onkoloji ünitelerine günlük 140 hastanın başvurduğunu belirtti.

Kimyasal Tedavi ünitesinde bire bir anda tedavi gören hasta sayısını 50’ye çıkardıklarını anlatan Meral, şunları kaydetti:

“Ünitemizde iki kan bilimci, iki onkoloji uzmanı, iki eczacı, eczacı yardımcısı ve yedi abla görev yapıyor. Hastalarımızın elan konforlu hizmet sunmak için bekleme, züğürt refakatçileri ve ayrı nefes alma alanları oluşturduk. Soluk sonuçları daha er çıkıyor. Hastalar tıpkısı bölüm zarfında kemoterapi tedavilerini oluyor. Kemoterapi ve onkoloji polikliniklerimizde yaklaşık 4 bin takipli hastamız bulunan. Ünitemiz saat 8 ile 16 arasında bakım veriyor. Hastalara daha mebzul şartlarda hizmet yüklemek için çalışmalarımız devam ediyor.”

Share: