Van haberleri! Soy Sop Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. hususi eğitim sınıfı Van Erciş’te açıldı

Zürriyet Otizm Vakfınca, hususi yetişek derslik donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’nda hususi eğitim bilimi sınıfının malzeme donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, içe yöneliklik spektrum bozukluğu tanısı olan füru ve gençlerin, biricik çareleri olan eğitime ulaşmalarını temin etmek, gündeş topluluk koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine müteveccih gereksinimlerini karşılamak ve ihtiyacı olan devlet okullarına gereç desteği arz etmek üzere düzenlenen projeyle gereç donatılan hususi eğitim bilimi sınıflarına tıpkısı yenisi daha eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle malzeme donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Zürriyet Içe Yöneliklik Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel yetişek sınıflarının ideal kuzuluk getirilmesi için hayata geçirilen Derslik Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 özel eğitim bilimi sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere müteveccih özel eğitimler verildi.

Share: